Відповідно до ст. 7 Декрету №15-93, у розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки в порядку, встановленому Національним банком України.
Отже, позику у валюті може надати тільки фізична особа нерезидент і така позика може бути надана через уповноважений банк.
Відповідно до п. 5.3 Інструкції №492, на поточні рахунки в іноземній валюті юридичних осіб — резидентів зараховуються кошти, зокрема:
а) через розподільні рахунки:
у готівковій формі у випадках, визначених нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють використання готівкової іноземної валюти на території України;
перераховані з-за кордону нерезидентами у формі кредитів (позик, фінансової допомоги);
інші надходження на користь резидента — власника рахунку, що не суперечать законодавству України;
б) безпосередньо на поточні рахунки:
перераховані як кредит, позика, фінансова допомога відповідно до договору.
Постановою Правління НБУ від 30.05.2007 р. №200 затверджено Правила використання готівкової іноземної валюти на території України. Наведені правила не передбачають внесення позик в іноземній валюті готівкою. Отже, фізична особа — резидент не зможе внести на рахунок підприємства позику в іноземній валюті готівкою. Правилами №200 не передбачено можливості отримання в касу підприємства готівкової валюти в якості позики.
Також слід звернути увагу на те, що згідно з п. 7.13 Інструкції №492 з поточного рахунка в іноземній валюті за розпорядженням фізичної особи — резидента або за його дорученням, зокрема, проводиться операція з перерахування коштів для здійснення операцій, передбачених відповідною індивідуальною ліцензією або реєстраційним свідоцтвом Національного банку. Операція з надання позик в іноземній валюті, відповідно до пп. «в» п. 4 ст. 5 Декрету №15-93, потребує індивідуальної ліцензії НБУ. Будь-якої іншої можливості для перерахування валютних коштів з поточного рахунка фізичної особи Інструкцією №492 не передбачено.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись