Як і раніше, розрахунки між резидентами й нерезидентами за імпортними ЗЕД-договорами треба здійснювати тільки через банки (ч. 1 ст. 7 Закону №2473).
Однак згідно з пп. 2 п. 109 Положення №5 проведення розрахунків за торговельним ЗЕД-договором (контрактом) за допомогою електронного платіжного засобу заборонено, крім випадків здійснення зазначених розрахунків за одним ЗЕД-договором (контрактом) в один операційний день, операція за яким не перевищує незначного розміру.
Незначний розмір валютної операції – розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Нацбанком на дату здійснення операції), який є меншим ніж розмір, передбачений для фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу відповідно до законодавства у сфері запобігання й протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (пп. 7 п. 2 Положення №5).
Згідно з нормами ч. 1 ст. 15 Закону №1702 фінансова операція підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу, якщо сума, на яку її здійснюють, дорівнює чи перевищує 150 000 грн (або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну 150 000 грн).
Тобто на сьогодні можна розрахуватися із нерезидентом за ЗЕД-договором за допомогою корпоративної банківської картки на суму не більше, ніж еквівалент 150 000 грн.
Решта операцій, зокрема, сплата мита та зборів уповноваженим органам іноземних держав, має здійснюватися через банківські установи.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись