Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Якою датою визнається дохід при експорті послуг?

Якою датою вважати дату виникнення доходу за операцією з експорту послуг, якщо надання таких послуг засвідчується інвойсом як первинним документом?

Згідно п. 5 П(С)БО 15  дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Результат операції з надання послуг може бути достовірно оцінений за наявності всіх наведених нижче умов:

  • можливості достовірної оцінки доходу;
  • ймовірності надходження економічних вигод від надання послуг;
  • можливості достовірної оцінки ступеня завершеності надання послуг на дату балансу;
  • можливості достовірної оцінки витрат, здійснених для надання послуг та необхідних для їх завершення.

При цьому, дохід, пов'язаний з наданням послуг, визнається, виходячи зі ступеня завершеності операції з надання послуг на дату балансу, якщо може бути достовірно оцінений результат цієї операції.

Водночас, згідно з ст. 9 Закону про бухоблік підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи.

Відповідно до цього, дохід визначається безпосередньо тоді, коли такий дохід можна достовірно визначати (відповідає наведеним вище ознакам), зокрема, після надання послуг. При цьому, факт надання послуг підтверджується відповідним первинним документом. Тобто, якщо інвойс складається і підтверджує факт надання послуг, то датою отримання доходу буде дата складання такого інвойсу (факт оплати в такому випадку не має ролі, оскільки не впливає на критерії визначення достовірної оцінки доходу).

Окрім цього, зверніть увагу, що для того щоб інвойс виступав первинним документом, він повинен мати всі обов’язкові реквізити, зокрема:

  • назву документа (форми);
  • дату складання;
  • назву підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Доходи , Експорт , Облік , Послуги

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі