• Посилання скопійовано

Чи правомірно включення послуг тимчасового зберігання на митному складі до первісної вартості не розмитнених ТМЦ?

Підприємством імпортовані комплектуючі для власного виробництва продукції та товари для подальшого продажу, які розміщено на складі тимчасового зберігання до виникнення необхідності розмитнення. Чи правомірно щомісячно включати вартість послуг тимчасового зберігання на митному складі до первісної вартості не розмитнених ТМЦ?

Запитання:

Підприємством імпортовані комплектуючі для власного виробництва продукції та товари для подальшого продажу, які розміщено на складі тимчасового зберігання до виникнення необхідності розмитнення. За зберігання ТМЦ щомісячно зберігач нараховує послуги зберігання. Бухгалтер, керуючись п. 9 П(С)БО 9, та п. 2.2 Методичних рекомендацій щодо обліку запасів, критеріями виявлення ризиковості контролючими органами операцій за структурою фінансової звітності, щомісячно включає ці послуги до первісної вартості таких не розмитнених ТМЦ.  Чи є правильною дія бухгалтера щодо включення послуг тимчасового зберігання на митному складі до первісної вартості не розмитнених ТМЦ? 

 

Відповідь:

Відповідно до абз. 8 п. 9 П(С)БО 9 та п. 2.8 Методичних рекомендацій №2 у разі, якщо на момент оприбуткування запасів неможливо достовірно визначити їх первісну вартість, вони можуть оцінюватися та відображатися у бухгалтерському обліку за справедливою вартістю з наступним коригуванням до собівартості.

Про те, як облікувати імпортовані товари, які не розмитнені та знаходяться на складі тимчасового зберігання, читайте тут>>

Щодо відображення в обліку витрат на оплату послуг тимчасового зберігання на митному складі зазначимо таке.

У абз. 6 п. 9 П(С)БО 9 наведено складові транспортно-заготівельних витрат (ТЗВ). До них належать:

  • витрати на заготівлю запасів;
  • оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів. 

Мінфін у листі від 27.02.2003 р. №053-2920 зазначав, що будь-які витрати підприємства, пов'язані з транспортуванням запасів від постачальників (станцій, причалів) до місця їх використання, вважаються ТЗВ. Належність витрат до різних предметів перевезень і об'єктів витрат визначається на підставі первинних документів.

Тобто П(С)БО 9 чітко визначає склад ТЗВ. Витрати тимчасового зберігання товарів сторонніми організаціями до них не належать.

У п. 23 Методичних рекомендації №145, наведено перелік статей, за якими групують витрати на збут.  До цього переліку, зокрема, включено:

  • оплату за тимчасове зберігання товарів на складах сторонніх підприємств (пп. 7);
  • інші витрати, пов'язані із зберіганням, підсортуванням, обробленням, пакуванням і передпродажною підготовкою товарів (продукції) (пп. 12).

Таким чином, є всі підстави витрати на оплату послуг тимчасового зберігання на митному складі відображати у складі витрат поточного періоду (витрат на збут чи інших операційних витрат).

Для отримання позиції податкових органів щодо цього питання підприємство може скористатися правом, наданим йому п. 52.1 ПКУ, та звернутися (з детальним описом своєї ситуації) до контролюючих органів за наданням йому безоплатної ІПК з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

При цьому, згідно з п. 52.4 ПКУ індивідуальні податкові консультації надаються:

  • в усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями;
  • у письмовій формі – контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

***

Також читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202481
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202466
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457