• Посилання скопійовано

Збільшення статутного капіталу імпортованим обладнанням

Компанія-засновник, яка є нерезидентом, вносить до статутного капіталу дочірньої компанії (резидента) виробниче обладнання. Обладнання ввезене на територію України зі сплатою митних платежів та ПДВ. За яким курсом слід приймати до обліку таке обладнання? Як обліковувати витрати на сплату митних платежів та ПДВ? Чи потрібно повідомляти ДФСУ про цю операцію?

Відповідно до п. 10 П(С)БО 7 первісною вартістю основних засобів, що внесені до статутного капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7.

Тож в даному випадку вартість обладнання визначається виключно засновниками на власний розсуд. Це рішення оформлюється протоколом загальних зборів засновників, де буде вказано інформацію про обладнання, що вноситься в статутний капітал, та його вартість, погоджена засновниками.

При визначенні вартості обладнання засновник може приймати до уваги таке:

  • Вартість цього обладнання за даними компанії – засновника, яка є нерезидентом.  Оскільки ця вартість виражена у валюті, то засновник також самостійно може вирішити, за яким курсом перераховувати ці витрати у гривню. Може застосовуватися як офіційний курс НБУ, так і комерційні курси банків України;
  • Витрати на транспортування обладнання та інші витрати, передбачені п. 8 П(С)БО 7;
  • Суми «імпортного» ПДВ не включається до первісної вартості обладнання лише в тому випадку, якщо цей ПДВ відшкодовується підприємству у вигляді податкового кредиту (цей податковий кредит відображається у рядку 11 декларації з ПДВ).  Якщо підприємство – неплатник ПДВ або не має права на податковий кредит за «імпортним» ПДВ, воно включає суму сплаченого на митниці ПДВ до первісної вартості обладнання.

Виходячи з цих обставин, засновник самостійно на власний рорзсуд визначає вартість обладнання.

Формування статутного капіталу основними засобами – обладнанням – відображається в обліку записом: Дт 104 Кт 46. 

Об’єктом оподаткування відповідно до п. 22.1 ПКУ можуть бути майно, товари, доход (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, із наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку.

Повідомлення за формою №20-ОПП (додаток 11 до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну 09.12.2011 р. №1588) повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізособи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Якщо це обладнання не спричиняє виникнення податкового обов’язку (наприклад, такий обов’язок спричиняє придбання або оренда земельних ділянок, нерухомого майна, придбання легкових автомобілів і т.п.), то форму №20-ОПП подавати не потрібно.  Зокрема, податковий обов’язок не виникає при отриманні виробничого обладнання як внеску до статутного капіталу.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Валютний нагляд за операціями з експорту та імпорту товарів між СГ України та ФО – нерезидентами, які не є іноземними СГ
    Якщо відносини між СГ України і фізособами – нерезидентами, які не є іноземними СГ за своєю сутністю є госпдіяльністю, оформлені зовнішньоекономічним договором, передбачають розрахунки в грошовій формі, за ними банк здійснює валютний нагляд, то такі відносини підпадають під валютний нагляд
    24.07.202518
  • Експорт послуг нерезиденту: чи є ризик нарахування пені за несвоєчасну оплату?
    Підприємство надало інжинірингові послуги нерезиденту та підписало акт 31.12.2024 р. Оплата очікується після спливу 180-денного терміну. Чи є ризик нарахування пені за порушення строків розрахунків, враховуючи, що згідно з Постановою НБУ №67 певні послуги виведені з-під валютного нагляду за строками розрахунків, і банк не вимагає документів за цим договором?
    24.06.2025661
  • Порушення терміну розрахунків з нерезидентом
    Чи можливо здійснити зарахування зустрічних однорідних вимог по заборгованості нерезидента за цінними паперами/облігаціями з боргом ТОВ перед цим нерезидентом за процентною позикою, отриманою до 20.06.2023 р. та за якою існувала заборгованість за процентами на 24.02.2022 р., в силу чого погасити її не маємо змоги через норму пп. 28 п.14 Постанови НБУ №18?
    20.06.2025474
  • Особливості ЗЕД для ФОПа - "єдинника" ІІІ групи: уточнення місця діяльності
    ФОП на ЄП групи ІІІ має валютний рахунок, надає послуги, перебуваючи в Україні, але отримує виручку від іноземних замовників за послуги на свій валютний рахунок. У заявці на ЄП зазначено місце проведення госпдіяльності "Надання послуг на території України". Чи треба додати "і поза її межами"? Форму №20-ОПП ФОП не подавав
    04.06.202582
  • Експорт обладнання та придбання ТМЦ за кордоном
    Підприємство планує виконувати роботи за кордоном згідно ЗЕД-контракту, вивозячи для цього обладнання, придбане в Україні. Також передбачається закупівля невеликої кількості ТМЦ безпосередньо за кордоном для потреб виконання робіт. Як правильно організувати отримання оплати за експортоване обладнання? Як здійснювати розрахунки за придбані за кордоном ТМЦ та які особливості їх придбання?
    21.05.202549