• Посилання скопійовано

Збільшення статутного капіталу імпортованим обладнанням

Компанія-засновник, яка є нерезидентом, вносить до статутного капіталу дочірньої компанії (резидента) виробниче обладнання. Обладнання ввезене на територію України зі сплатою митних платежів та ПДВ. За яким курсом слід приймати до обліку таке обладнання? Як обліковувати витрати на сплату митних платежів та ПДВ? Чи потрібно повідомляти ДФСУ про цю операцію?

Відповідно до п. 10 П(С)БО 7 первісною вартістю основних засобів, що внесені до статутного капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7.

Тож в даному випадку вартість обладнання визначається виключно засновниками на власний розсуд. Це рішення оформлюється протоколом загальних зборів засновників, де буде вказано інформацію про обладнання, що вноситься в статутний капітал, та його вартість, погоджена засновниками.

При визначенні вартості обладнання засновник може приймати до уваги таке:

  • Вартість цього обладнання за даними компанії – засновника, яка є нерезидентом.  Оскільки ця вартість виражена у валюті, то засновник також самостійно може вирішити, за яким курсом перераховувати ці витрати у гривню. Може застосовуватися як офіційний курс НБУ, так і комерційні курси банків України;
  • Витрати на транспортування обладнання та інші витрати, передбачені п. 8 П(С)БО 7;
  • Суми «імпортного» ПДВ не включається до первісної вартості обладнання лише в тому випадку, якщо цей ПДВ відшкодовується підприємству у вигляді податкового кредиту (цей податковий кредит відображається у рядку 11 декларації з ПДВ).  Якщо підприємство – неплатник ПДВ або не має права на податковий кредит за «імпортним» ПДВ, воно включає суму сплаченого на митниці ПДВ до первісної вартості обладнання.

Виходячи з цих обставин, засновник самостійно на власний рорзсуд визначає вартість обладнання.

Формування статутного капіталу основними засобами – обладнанням – відображається в обліку записом: Дт 104 Кт 46. 

Об’єктом оподаткування відповідно до п. 22.1 ПКУ можуть бути майно, товари, доход (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, із наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку.

Повідомлення за формою №20-ОПП (додаток 11 до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну 09.12.2011 р. №1588) повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізособи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Якщо це обладнання не спричиняє виникнення податкового обов’язку (наприклад, такий обов’язок спричиняє придбання або оренда земельних ділянок, нерухомого майна, придбання легкових автомобілів і т.п.), то форму №20-ОПП подавати не потрібно.  Зокрема, податковий обов’язок не виникає при отриманні виробничого обладнання як внеску до статутного капіталу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202481
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202466
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457