Відповідно до п. 62 ст. 4 МКУ умовне звільнення від оподаткування митними платежами – це звільнення від сплати нарахованого податкового зобов’язання у разі поміщення товарів у митні режими, що передбачають звільнення від оподаткування митними платежами за умови дотримання вимог митного режиму.
Митний режим тимчасового ввезення врегульований главою 18 МКУ.
Відповідно до ч. 7 ст. 106 МКУ у разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України митні платежі сплачуються в обсязі, передбаченому законом для ввезення цих товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, за відрахуванням суми, вже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення цих товарів від оподаткування митними платежами.
При цьому за період, коли застосовувалося таке звільнення, підлягають сплаті проценти з сум податкових зобов’язань, що підлягали б сплаті у разі, якщо б щодо таких сум надавалося розстрочення податкових зобов’язань відповідно до розділу II ПКУ (ст. 100 ПКУ).
Згідно зі ст. 112 МКУ митний режим тимчасового ввезення завершується, зокрема, шляхом поміщення товарів в інший митний режим, що допускається МКУ. У даному випадку - це митний режим імпорту.
Як зазначено у ст. 76 МКУ, підтвердженням українського статусу товарів, поміщених у митний режим імпорту, є митна декларація, за якою ці товари випущено у вільний обіг.
Відповідно до ст. 3-1 МКУ для цілей здійснення митних формальностей щодо товарів і транспортних засобів комерційного призначення застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, або дня здійснення митних формальностей, якщо вони здійснюються без подання митної декларації.
Згідно з п. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми ПДВ, сплачені у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Висновки:
- При зміні митного режиму на режим імпорту всі платежі сплачуються, як для режиму імпорту, за вирахуванням раніше сплачених сум;
- За період, коли застосовувалося умовне звільнення від митних платежів, підлягають сплаті проценти відповідно до ст. 100 ПКУ;
- При оформленні митної декларації при зміні митного режиму на імпорт застосовується курс валют на дату оформлення такої декларації;
- Раніше нараховані митні платежі не коригуються у зв’язку зі зміною курсу валют;
- Імпортер має право на податковий кредит з ПДВ на всю суму сплаченого «імпортного» ПДВ, як за час дії митного режиму тимчасового ввезення, так і при застосуванні режиму імпорту.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись