Згідно з п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку, фізособи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її госпдіяльності.
Тож у даному випадку варто зважати на те, чи належить право власності на такий рухомий засіб саме фізособі - підприємцю чи фізособі. Оскільки за умови запитання, власником рухомого складу є фізособа - підприємець (право власності за договором надано саме підприємцю), то при продажу таких вагонів, доходом підприємця буде сума коштів, що безпосередньо надійде на рахунок такого підприємця.
Однак зауважте, що податківці у довідковому ресурсі "ЗІР", категорії 107.01 зазначають таке: "Фізособа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати, у межах підприємницької діяльності, такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.
У разі якщо фізособа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізосіб".
Тож при продажу вагонів необхідно з’ясувати, чи зазначений такий вид діяльності, як продаж залізничного рухомого складу, у облікових даних платника єдиного податку.
Якщо такий вид діяльності не зазначений, то доходи від продажу вагонів будуть оподатковуватись ПДФО на загальних підставах, а саме відповідно до ст. 173 ПКУ.
Звертаємо увагу, що для застосування ставки ПДФО 5%, яка застосовується відповідно до п. 173.1 ПКУ, необхідно зробити незалежну оцінку рухомого складу згідно з Законом "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", адже ставка 5% застосовується до доходу, виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу вагонів, але не нижче їхньої оціночної вартості, визначеної згідно із законом.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись