Згідно з п. 8 розділу І П(С)БО 25 суб'єкти малого підприємництва, зазначені у пп. 2 п. 2 цього розділу, можуть:
- обліковувати необоротні активи тільки за первісною вартістю без урахування зменшення корисності та переоцінки до справедливої вартості;
- не створювати забезпечення наступних витрат та платежів (на виплату наступних відпусток працівникам, виконання гарантійних зобов'язань тощо), а визнають відповідні витрати у періоді їх фактичного понесення.
До 01.01.2018 р. тип підприємства визначався згідно з ст. 55 ГКУ. Суб’єктами малого підприємництва є юрособи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.
А от з 01.01.2018 р. правила визначення типу підприємства дещо змінились. Відповідно до ст. 2 Закону про бухоблік малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
- балансова вартість активів - до 4 млн євро;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 млн євро;
- середня кількість працівників - до 50 осіб.
Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання фінзвітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
- балансова вартість активів - до 350 тис. євро;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 700 тис. євро;
- середня кількість працівників - до 10 осіб.
Тобто, у даному випадку, підприємство може належати або до малих, або до мікропідприємств. Тому воно може не створювати резерв сумнівних боргів. Це скоріше його право, а не обов’язок. А отже, відсутність такого резерву не призведе до застосування штрафних санкцій при перевірці. Рішення створювати чи не створювати резерв сумнівних боргів необхідно прописати в обліковій політиці такого підприємства.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити