У п. 57.1-1.2 ПКУ зазначено, що авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.
Однак, вищезазначений пункт передбачає виключення, які наведені у пп. 57.1-1.3 ПКУ, за яких авансовий внесок при виплаті дивідендів не сплачується. До таких виключень належать виплати дивідендів:
- користь власників корпоративних прав материнської компанії, в межах сум доходів такої компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб;
- платником податку на прибуток, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень ПКУ, у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у період, за який виплачуються дивіденди;
- фізособам.
Отже, в даній ситуації, оскільки виплата дивідендів здійснюється фізособі, то авансовий внесок не сплачується.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись