• Посилання скопійовано

Надання послуг фізособи - підприємця на єдиному податку оформляється квитанцією

Підприємець (третя група єдиного податку) надав працівнику у відрядженні квитанцію за формою №ПО-Д2 за стоянку автомобіля. Чи є ця квитанція первинним документом? Чи вона використовується при наданні цих послуг? Чи можна суму в квитанції віднести до витрат підприємства?

Підприємці при здійсненні готівкових розрахунків в залежності від обраної системи оподаткування та видів здійснюваної діяльності повинні видавати своїм споживачам розрахункові документи різного виду.
Пунктом 11 ст. 8 Закону "Про захист прав споживачів" передбачено, що "під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує факт купівлі, з позначкою про дату продажу". Такі ж вимоги можна знайти в п. 15 ст. 3 Закону про РРО з невеликим уточненням, що розрахунковий документ видається на вимогу покупця. Тобто, підприємець на вимогу покупця зобов'язаний видати розрахунковий документ встановленої форми. Форма встановлена тільки для касового чека РРО та розрахункової квитанції. Але підприємці-"спрощенці" їх не застосовують. Вони повинні видати покупцеві інший розрахунковий документ.

Правила побутового обслуговування населення та відносини між замовниками та виконавцями послуг на території України регулюються постановою КМУ від 16.05.1994 р №313. Відповідно до п. 9 Правил №313 при наданні побутових послуг між виконавцем (підприємцем) і замовником укладається угода, документальним підтвердженням якого є договір і розрахунковий документ встановленої форми. Згідно з п. 13 Правил №313 розрахунковими документами, що підтверджують факт надання послуги, є:

  • касовий чек - для виконавців (підприємців, що працюють на загальній системі оподаткування), що використовують при розрахунках із замовниками РРО;
  • квитанція, що є документом суворої звітності, - для виконавців (підприємців-єдинників), які згідно з законодавством не застосовують РРО.

Отже, в разі надання побутових послуг і незастосування РРО підприємець повинен видати замовнику в якості розрахункового документа квитанцію.

На відміну від товарного чека, форма квитанції затверджена наказом Укрсоюзсервісу від 29.09.1995 р. №8. Причому для різних видів побутових послуг затверджені різні форми квитанцій. Наказом №8 затверджені не тільки форми квитанцій, які є документами суворої звітності, а й Інструкції щодо їх використання.

Для надання послуг з паркування Наказом № 8 передбачено форми №ПО-ПА1 та №ПО-ПА2. Згідно з п. 2.5.7 Наказу №8, у  формах  №ПО-ПА1  і  №ПО-ПА2  вартість  паркування  в квитанції  і  сума   одержаних   коштів   в   корінці   квитанції проставляються друкарським способом  під  час  друкування  бланків форм.

Форма №ПО-ПА1 застосовується для  розрахунків  із  споживачами при терміні паркування від 10 до 40 хвилин. На формі  в  правому  нижньому  кутку  в  рамці  друкарським способом вказується 30 хвилин. Форма №ПО-ПА2 застосовується для  розрахунків  із  споживачами при терміні паркування понад 40 і до 70 хвилин. На формі  в  правому  нижньому  кутку  в  рамці   друкарським способом вказується 60 хвилин.  В квитанції  виконавець  заповнює  місяць,  день,  годину   і хвилину початку паркування шляхом закреслення відповідних цифр. В корінці квитанції в рядку час  паркування  проставляються  цифрами години і хвилини початку і кінця паркування. Заповнення форм та розрахунки із споживачами  виконуються після закінчення паркування.

Отже, ФОП на єдиному податку, надаючи послуги з паркування має використовувати вищезазначені форми, які в свою чергу будуть підставою для віднесення сум до витрат.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.202487
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.2024965
  • Отримано credit memo: як врахувати?
    ТОВ - офіційний представник нерезидента в Україні щодо розповсюдження аудіо та відео-продукції. Протягом 2023 р. перевиконало план щодо підключення до інформаційного ресурсу користувачів. Нерезидент 28.02.2024 р. надав credіt memo ТОВ, що має бути врахований при розрахунку за послуги з нерезидентом у лютому та березні 2024 р. Чи має ТОВ скоригувати фінрезультат за 2023 р., оскільки credit memo за результатами роботи 2023 р.? Чи потрібно нарахувати курсову різницю на дату проведення акту від нерезидента ?
    15.03.202456
  • Придбання нерухомості комунальної власності, у якій вже є орендарі
    Підприємство придбало нежитлову нерухомість на аукціоні. В договорі купівлі-продажу об’єкту малої приватизації вказано, що приміщення надано в оренду до 2028 р. і цей договір чинний і для покупця. Майно перебувало в комунальній власності і передане пкупцю в день укладення договору балансоутримувачем. Як відобразити придбання такої нерухомості в обліку? Коли вводити в експлуатацію, якщо акт прийому-передачі майна від 15.02.2023 р.? Як відображати відносини з орендарем? Чи потрібна додаткова угода до договору оренди?
    14.03.202422
  • Чи включати адмінвитрати при обчисленні вартості видобутої корисної копалини?
    При обчисленні вартості видобутої корисної копалини за розрахунковою вартістю до витрат потрібно включати адміністративні витрати чи ні? Місцеві податківці сказали, що потрібно включати, адже підприємство займається тільки виробництвом каменю та щебеню, тому потрібно включати всі витрати, крім витрат на збут. Сказали, що є роз'яснення ДПС, але ми не знайшли
    11.03.202428