• Посилання скопійовано

Додаткове благо у вигляді сплати за оформлення документів фізособи

Фермерське господарство за власний рахунок здійснює оформлення та виготовлення технічної документації щодо земельних ділянок фізосіб( господарство орендує ділянки). Чи відносяться витрати на таке оформлення до витрат підприємства та чи є їх вартість додатковим благом фізосіб?

ПДФО та військовий збір

Відповідно до пп. "е" 164.2.17 ПКУ до місячного оподатковуваного доходу фізичної особи включаються дохід, отриманий платником податку як додаткове благо – як вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни. Звичайна ціна відповідно до пп. 14.1.71 ПКУ– це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. В даному випадку звичайною ціною буде фактична сума витрат на оформлення документів.

В свою чергу, згідно з пп. 14.1.47 ПКУ додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку. Оскільки, фактично підприємство сплачує кошти, які повинна була сплатити така фізична особа, то така сума є додатковим благом фізичної особи. 

Так як при цьому здійснюється не фактичне надання коштів таким фізичним особам, а лише відбувається оплата за них, то можна зробити висновок, що таке додаткове благо надається в не грошовій формі. Відповідно виникає необхідність, згідно з п. 164.5 ПКУ, застосування натурального коефіцієнту (100:(100-18%)).

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, що оподатковуються ПДФО, а також доходи, що не оподатковуються ПДФО та зазначені у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ. При цьому, з метою оподаткування ВЗ, натуральний коефіцієнт не застосовується.

 

Витрати

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. За п. 5 П(С)БО 16, визнання витрат — це зменшення активів або збільшення зобов'язань. Отже, сума такого додаткового блага наданого фізичним особам може бути віднесено підприємством до витрат. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    Сьогодні 11:321
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202425
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202421
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127