• Посилання скопійовано

Обґрунтування цін операцій, що здійснює суб'єкт господарювання з нерезидентом - непов’язаною особою

Суб'єкт господарювання здійснює операції з нерезидентом — непов’язаною особою, що виключена з Переліку низькоподаткових юрисдикцій. Як обґрунтувати, що ціна таких операцій відповідає принципу «витягнутої руки»?

Підпунктом 39.2.1.2 ПКУ встановлено, що для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією зі сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до Переліку держав (територій), затвердженого Кабміном, - нагадує "Вісник. Офіційно про податки".

Відповідно до пп. 39.1.2 ПКУ платник податку, який бере участь у КО, повинен визначати обсяг оподатковуваного прибутку відповідно до принципу «витягнутої руки». При цьому обсяг оподатковуваного прибутку, отриманого платником податку, який бере участь в одній чи більше КО, вважається таким, що відповідає принципу «витягнутої руки», якщо умови зазначених операцій не відрізняються від умов, що застосовуються між непов’язаними особами у зіставних неконтрольованих операціях.

Для встановлення відповідності умов КО принципу «витягнутої руки» платник податків та контролюючий орган використовують джерела інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови операцій згідно з пп. 39.2.2 ПКУ, зокрема інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків, а також інформацію про зіставні неконтрольовані операції його контрагента — сторони КО з непов’язаними особами (пп. 39.5.3 ПКУ).

Неконтрольованими операціями відповідно до пп. 39.2.1.6 ПКУ є будь-які господарські операції, не передбачені пп. 39.2.1.1, 39.2.1.2 і 39.2.1.5 ПКУ, що здійснюються між непов’язаними особами.

Таким чином, господарські операції платника податків з нерезидентом — непов’язаною особою, здійснені після вибуття держави з Переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим пп. 39.2.1.2 ПКУ, можуть бути використані для встановлення відповідності умов КО принципу «витягнутої руки» з урахуванням вимог щодо зіставності комерційних та фінансових умов цих операцій з комерційними та фінансовими умовами КО.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202413
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202432
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202429
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202430
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024131