Підпунктом 39.2.1.2 ПКУ встановлено, що для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією зі сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до Переліку держав (територій), затвердженого Кабміном, - нагадує "Вісник. Офіційно про податки".
Відповідно до пп. 39.1.2 ПКУ платник податку, який бере участь у КО, повинен визначати обсяг оподатковуваного прибутку відповідно до принципу «витягнутої руки». При цьому обсяг оподатковуваного прибутку, отриманого платником податку, який бере участь в одній чи більше КО, вважається таким, що відповідає принципу «витягнутої руки», якщо умови зазначених операцій не відрізняються від умов, що застосовуються між непов’язаними особами у зіставних неконтрольованих операціях.
Для встановлення відповідності умов КО принципу «витягнутої руки» платник податків та контролюючий орган використовують джерела інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови операцій згідно з пп. 39.2.2 ПКУ, зокрема інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків, а також інформацію про зіставні неконтрольовані операції його контрагента — сторони КО з непов’язаними особами (пп. 39.5.3 ПКУ).
Неконтрольованими операціями відповідно до пп. 39.2.1.6 ПКУ є будь-які господарські операції, не передбачені пп. 39.2.1.1, 39.2.1.2 і 39.2.1.5 ПКУ, що здійснюються між непов’язаними особами.
Таким чином, господарські операції платника податків з нерезидентом — непов’язаною особою, здійснені після вибуття держави з Переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим пп. 39.2.1.2 ПКУ, можуть бути використані для встановлення відповідності умов КО принципу «витягнутої руки» з урахуванням вимог щодо зіставності комерційних та фінансових умов цих операцій з комерційними та фінансовими умовами КО.