Відповідно до ст. 3 ЦКУ загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, свобода договору та свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом.
Згідно з ч. 4 ст. 57 ГКУ статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості, зокрема, про мету і предмет діяльності СГ, про органи управління і контролю, їх компетенцію, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Отже, в статуті має бути прописаний такий вид діяльності, як надання послуг з обслуговування обладнання, а також прописана компетенція органів управління щодо підписання таких договорів із замовниками. Найчастіше в статуті зазначається, що орган управління (приміром, директор підприємства) має право укладати господарські договори на суми, що не перевищують певну суму. Якщо в даному випадку всі ці умови виконані, тобто відповідний вид діяльності прописаний у статуті, та орган управління має право укладати відповідні договори, то підприємство може надати покупцю рахунок на обслуговування вакуумної установки.
Облік та оподаткування цієї операції здійснюється за загальними правилами:
- визнається дохід від надання послуг відповідно до рахунку та акту, що виставлений покупцю;
- одночасно з цим відноситься на витрати собівартість послуги (відповідно до рахунку та акту постачальника).
Якщо всі сторони операції є платниками ПДВ, то СГ отримує податковий кредит з ПДВ від постачальника та нараховує податкові зобов'язання з ПДВ при виставленні рахунку покупцю.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити