• Посилання скопійовано

Витрати за ремонт неполадок в установці через неправильну експлуатацію покупцем

Юрособа (загальна система) перепродала вакуумну установку.Через неправильну експлуатацію покупцем, виникли неполадки. Постачальник неполадки усунув і надав рахунок на обслуговування установки. Юрособа хоче, щоб витрати поніс покупець. Чи може юрособа також надати покупцю рахунок на обслуговування установки?

Відповідно до ст. 3 ЦКУ загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, свобода договору та свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом.

Згідно з ч. 4 ст. 57 ГКУ статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості, зокрема, про мету і предмет діяльності СГ, про органи управління і контролю, їх компетенцію, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Отже, в статуті має бути прописаний такий вид діяльності, як надання послуг з обслуговування обладнання, а також прописана компетенція органів управління щодо підписання таких договорів із замовниками. Найчастіше в статуті зазначається, що орган управління (приміром, директор підприємства) має право укладати господарські договори  на суми, що не перевищують певну суму. Якщо в даному випадку всі ці умови виконані, тобто відповідний вид діяльності прописаний у статуті, та орган управління має право укладати відповідні договори, то підприємство може надати покупцю рахунок на обслуговування вакуумної установки. 

Облік та оподаткування цієї операції здійснюється за загальними правилами:

  • визнається дохід від надання послуг відповідно до рахунку та акту, що виставлений покупцю;
  • одночасно  з цим відноситься на витрати собівартість послуги (відповідно до рахунку та акту постачальника).

Якщо всі сторони операції є платниками ПДВ, то СГ отримує податковий кредит з ПДВ від постачальника та нараховує податкові зобов'язання з ПДВ при виставленні рахунку покупцю.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025457
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520