Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Безповоротна фiнансова допомога на виконання спiльної програми згiдно з угодою

Отримана безповоротна фiндопомога на виконання спiльної програми згiдно з угодою на капремонт будинку ОСББ (120000,00 - ПРООН, 100000,00 - бюджет міста). Робота виконана підрядником. Підписані КБ-2, КБ-3. За угодою вартість капремонту житлового будинку прийнята на облік (баланс) ОСББ в порядку передбаченому чинним законодавством. Які проведення слід зробити?

Відповідно до п. 16 П(С)БО 15 “Дохід” цільове фінансування не визнається доходом доти, поки не існує підтвердження того, що воно буде отримане та підприємство виконає умови щодо такого фінансування. А якщо,  фінансування пов’язано з капітальними інвестиціями (капітальний ремонт житлового будинку і допомога отримується на виконання спільної програми) таке фінансування визнається доходом згідно п. 18  П(С)БО 15 протягом періоду корисного використання відповідного об'єкта інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цього об'єкта. 

Отже, цільове фінансування на капітальні інвестиції не включається до складу доходів звітного періоду, а витрати пов’язані з такими інвестиціями не включаються до витрат звітного періоду. 

Облік витрат на капітальне будівництво (створення) різних видів основних засобів за рахунок коштів цільового фінансування наведено у таблиці.

п/н

Зміст господарської операції

Дебет

Кредит

1

Надходження коштів цільового фінансування

311

48

2.

Облік капітальних інвестицій

15

631,685

3.

Розрахунки з підрядниками

631,685

311

4.

Введення в експлуатацію ОЗ

10

15

Одночасно із введенням в експлуатацію ОЗ потрібно здійснити проведення

48

69

5.

Нарахована амортизація ОЗ

92, (949)

13

6.

На суму амортизації ОЗ збудованих за рахунок коштів цільового фінансування

69

745

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Облік , Фінансова допомога , Комунальні послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі