Податківці у жовтні 2016 р., у листі ДФСУ від 03.10.2016 р. №21415/6/99-99-15-02-02-15 висловили позицію, що будь-яка виплата доходу (прибутків) засновнику (учаснику), працівнику або члену неприбуткової організації на підставі цивільно-правового договору вважається використанням доходу такої неприбуткової організації для вигоди такого учасника, тобто не за цільовим призначенням.
Втім, відзначимо, що з 20.11.2016 р. запрацювали зміни, внесені до ПКУ Законом №1667. Так, пам'ятаємо, що установчі документи неприбуткової організації повинні містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Однак завдяки змінам не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених пп. 133.4.2 ПКУ, тобто не лише для реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, а й для утримання такої неприбуткової організації.
Таким чином, вважаємо: якщо неприбуткова організація видасть внутрішнє розпорядження, в якому обґрунтує необхідність взяття авто в оренду з компенсацією бензину, наприклад, з метою утримання організації, то укладенням такого цивільно-правового договору неприбуткова організація не порушує умов перебування серед неплатників податку на прибуток.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись