Термін “послуги поштового зв'язку” наведений у ст. 1 Закону України від 04.10.2001 р. №2759-III “Про поштовий зв’язок” та який визначає їх як продукт діяльності оператора поштового зв'язку з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій, спрямований на задоволення потреб користувачі.
Визначення терміну “кур’єрські послуги” чинне законодавство України не містить.
Тому, для того, щоб розібратись у відмінностях між кур'єрськими та іншими поштовими послугами, слід звернутись до національного класифікатора видів економічної діяльності. Адже саме за видами економічної діяльності відбувається розподіл платників ЄП, яким заборонено займатись певними видами госпдіяльності та одночасно перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Отже, згідно з Національним Класифікатором України Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009:2010) за кодом КВЕД 53.20 наведений такий вид діяльності як “Інша поштова та кур'єрська діяльність”.
Відповідний код КВЕД відповідає попередньому Національному Класифікатору України Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009:2005) - виду КВЕД 64.12 “Кур'єрська діяльність”. Цей підклас включає: виймання, перевезення і доставку листів, бандеролей та посилок, що здійснюється недержавними підприємствами.
Примітка.
Перевезення може здійснюватись одним або кількома видами транспорту, особистим чи громадським.
Цей підклас включає також:
- міські послуги розсильних і вантажних таксі
Цей підклас не включає:
- кур'єрську діяльність національної пошти (див. 64.11)
Під діяльністю національної пошти (код КВЕД 64.11 — КВЕД ДК 009:2005) Класифікатор розуміє:
- приймання, обробку, перевезення та доставку (вручення) внутрішньої та міжнародної пошти, включаючи посилки та бандеролі;
- доставку поштових відправлень кур'єром;
- доставку державних пенсій та грошових допомог, інших соціальних виплат;
- надання послуг з оренди абонентських поштових скриньок;
- приймання передплати та доставку вітчизняних та зарубіжних періодичних друкованих видань.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись