• Посилання скопійовано

Відмінність між кур’єрськими та поштовими послугами наведені у КВЕД 2010

Підприємство надає кур'єрські послуги згідно з КВЕД 53.20 (інша поштова та кур'єрська діяльність). За ст. 291.5 ПКУ не можуть бути «єдинниками» І - ІІІ груп госпсуб’єкти, що здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім такої, що не підлягає ліцензуванню). Яка різниця між кур'єрськими та іншими поштовими послугами?

Термін “послуги поштового зв'язку” наведений у ст. 1 Закону України від 04.10.2001 р. №2759-III “Про поштовий зв’язок” та який визначає їх як продукт діяльності оператора поштового зв'язку з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій, спрямований на задоволення потреб користувачі.

Визначення терміну “кур’єрські послуги” чинне законодавство України не містить.

Тому, для того, щоб розібратись у відмінностях між кур'єрськими та іншими поштовими послугами, слід звернутись до національного класифікатора видів економічної діяльності. Адже саме за видами економічної діяльності відбувається розподіл платників ЄП, яким заборонено займатись певними видами госпдіяльності та одночасно перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Отже, згідно з Національним Класифікатором України Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009:2010) за кодом КВЕД 53.20 наведений такий вид діяльності як “Інша поштова та кур'єрська діяльність”.

Відповідний код КВЕД відповідає попередньому Національному Класифікатору України Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009:2005) - виду КВЕД 64.12 “Кур'єрська діяльність”. Цей підклас включає: виймання, перевезення і доставку листів, бандеролей та посилок, що здійснюється недержавними підприємствами.

Примітка.

Перевезення може здійснюватись одним або кількома видами транспорту, особистим чи громадським.

Цей підклас включає також:

- міські послуги розсильних і вантажних таксі

Цей підклас не включає:

- кур'єрську діяльність національної пошти (див. 64.11)

Під діяльністю національної пошти (код КВЕД 64.11 — КВЕД ДК 009:2005) Класифікатор розуміє:

  • приймання, обробку, перевезення та доставку (вручення) внутрішньої та міжнародної пошти, включаючи посилки та бандеролі;
  • доставку поштових відправлень кур'єром;
  • доставку державних пенсій та грошових допомог, інших соціальних виплат;
  • надання послуг з оренди абонентських поштових скриньок;
  • приймання передплати та доставку вітчизняних та зарубіжних періодичних друкованих видань.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202512
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202557
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025152
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025467
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202593