• Посилання скопійовано

Відмінність між кур’єрськими та поштовими послугами наведені у КВЕД 2010

Підприємство надає кур'єрські послуги згідно з КВЕД 53.20 (інша поштова та кур'єрська діяльність). За ст. 291.5 ПКУ не можуть бути «єдинниками» І - ІІІ груп госпсуб’єкти, що здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім такої, що не підлягає ліцензуванню). Яка різниця між кур'єрськими та іншими поштовими послугами?

Термін “послуги поштового зв'язку” наведений у ст. 1 Закону України від 04.10.2001 р. №2759-III “Про поштовий зв’язок” та який визначає їх як продукт діяльності оператора поштового зв'язку з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій, спрямований на задоволення потреб користувачі.

Визначення терміну “кур’єрські послуги” чинне законодавство України не містить.

Тому, для того, щоб розібратись у відмінностях між кур'єрськими та іншими поштовими послугами, слід звернутись до національного класифікатора видів економічної діяльності. Адже саме за видами економічної діяльності відбувається розподіл платників ЄП, яким заборонено займатись певними видами госпдіяльності та одночасно перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Отже, згідно з Національним Класифікатором України Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009:2010) за кодом КВЕД 53.20 наведений такий вид діяльності як “Інша поштова та кур'єрська діяльність”.

Відповідний код КВЕД відповідає попередньому Національному Класифікатору України Класифікації видів економічної діяльності (ДК 009:2005) - виду КВЕД 64.12 “Кур'єрська діяльність”. Цей підклас включає: виймання, перевезення і доставку листів, бандеролей та посилок, що здійснюється недержавними підприємствами.

Примітка.

Перевезення може здійснюватись одним або кількома видами транспорту, особистим чи громадським.

Цей підклас включає також:

- міські послуги розсильних і вантажних таксі

Цей підклас не включає:

- кур'єрську діяльність національної пошти (див. 64.11)

Під діяльністю національної пошти (код КВЕД 64.11 — КВЕД ДК 009:2005) Класифікатор розуміє:

  • приймання, обробку, перевезення та доставку (вручення) внутрішньої та міжнародної пошти, включаючи посилки та бандеролі;
  • доставку поштових відправлень кур'єром;
  • доставку державних пенсій та грошових допомог, інших соціальних виплат;
  • надання послуг з оренди абонентських поштових скриньок;
  • приймання передплати та доставку вітчизняних та зарубіжних періодичних друкованих видань.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202423
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202420
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.20241 111