• Посилання скопійовано

Чи може неприбуткова організація придбавати товари у підприємців

Чи може неприбуткова організація придбавати товари, роботи, послуги у фізособи-підприємця?

Серед вимог неприбутковості немає заборони на укладання договорів ЦПХ на надання послуг, виконання робіт або придбання товарів з фізособами-підприємцями або з фізособами. На цій забороні не наголошують і податківці у своїх роз'ясненнях. Але відносини за договорами ЦПХ із членами неприбуткової організації або її правлінням та засновниками будуть вважатися розподілом доходу серед цих осіб. Що, згідно з роз'ясненнями податківців, призведе до втрати неприбутковості.

Під час укладання договорів ЦПХ з ФОП потрібно пам'ятати, що ці відносини мають міститися в рамках діяльності, встановлених у статутних документах.

Також не слід забувати про податкові наслідки таких відносин.

 

Податкові наслідки

У разі наявності витягу з реєстру платників єдиного податку або копії документа, що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, залежно від того, на якій системі оподаткування перебуває ФОП, із зазначенням такого виду діяльності, підприємство відображає у ф. №1ДФ з ознакою доходу 157 нараховану та виплачену суму доходу. У розділі II ф. №1ДФ інформація щодо такого доходу не наводиться, оскільки вона не підлягає оподаткуванню військовим збором. Відповідне роз'яснення щодо цього наведено у листі ГУ ДФС у м. Києві від 21.03.2016 р. №6809/10/26-15-13-01-12.

 

ЄСВ

Зверніть увагу на те, що надання документа для підтвердження підприємницького статусу недостатньо для того, щоб не сплачувати з винагороди підприємця ЄСВ. Адже згідно із п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, роботодавці, які виплачують таку винагороду, є платниками ЄСВ, крім випадку договору ЦПХ, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Таким чином, витяг із зазначеного реєстру, який ФОП надає на підтвердження свого статусу, повинен, крім іншого, містити інформацію про обрані ним при державній реєстрації види діяльності. У разі якщо діяльність, за яку він отримав винагороду, збігається з цими видами діяльності, ЄСВ на суму такої винагороди неприбуткова організація не нараховує.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025457
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520