• Посилання скопійовано

Чи може неприбуткова організація придбавати товари у підприємців

Чи може неприбуткова організація придбавати товари, роботи, послуги у фізособи-підприємця?

Серед вимог неприбутковості немає заборони на укладання договорів ЦПХ на надання послуг, виконання робіт або придбання товарів з фізособами-підприємцями або з фізособами. На цій забороні не наголошують і податківці у своїх роз'ясненнях. Але відносини за договорами ЦПХ із членами неприбуткової організації або її правлінням та засновниками будуть вважатися розподілом доходу серед цих осіб. Що, згідно з роз'ясненнями податківців, призведе до втрати неприбутковості.

Під час укладання договорів ЦПХ з ФОП потрібно пам'ятати, що ці відносини мають міститися в рамках діяльності, встановлених у статутних документах.

Також не слід забувати про податкові наслідки таких відносин.

 

Податкові наслідки

У разі наявності витягу з реєстру платників єдиного податку або копії документа, що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, залежно від того, на якій системі оподаткування перебуває ФОП, із зазначенням такого виду діяльності, підприємство відображає у ф. №1ДФ з ознакою доходу 157 нараховану та виплачену суму доходу. У розділі II ф. №1ДФ інформація щодо такого доходу не наводиться, оскільки вона не підлягає оподаткуванню військовим збором. Відповідне роз'яснення щодо цього наведено у листі ГУ ДФС у м. Києві від 21.03.2016 р. №6809/10/26-15-13-01-12.

 

ЄСВ

Зверніть увагу на те, що надання документа для підтвердження підприємницького статусу недостатньо для того, щоб не сплачувати з винагороди підприємця ЄСВ. Адже згідно із п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, роботодавці, які виплачують таку винагороду, є платниками ЄСВ, крім випадку договору ЦПХ, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Таким чином, витяг із зазначеного реєстру, який ФОП надає на підтвердження свого статусу, повинен, крім іншого, містити інформацію про обрані ним при державній реєстрації види діяльності. У разі якщо діяльність, за яку він отримав винагороду, збігається з цими видами діяльності, ЄСВ на суму такої винагороди неприбуткова організація не нараховує.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.20244
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202427
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128