• Посилання скопійовано

Що робити неприбутковим організаціям, щоб залишитись неприбутковими

Які документи й куди подавати неприбутковим організаціям, аби залишитись у Реєстрі неприбуткових організацій?

Якщо неприбуткові організації не привели установчі документи у відповідність до вимог п. 133.4 ПКУ, то після 1 січня 2017 року вони виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій. На цьому ДФСУ наголошує у листі від 11.11.2016 р. №24344/6/99-99-15-02-02-15.

Податківці нагадують, що відповідно до пп. 133.4.1 ПКУ неприбутковою є організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

— утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

— установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. При цьому не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених пп. 133.4.2 ПКУ;

— установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

— внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З 16 липня 2016 року діє оновлений Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджений постановою КМУ від 13.07.2016 р. №440. Докладніше про це читайте тут. З приводу функціонування нового Реєстру та дій неприбуткових організацій у 2016 році є роз'яснення від різних органів ДФС (наприклад, лист ДФСУ від 25.08.2016 р. №28602/7/99-99-15-02-01-17).

А ДФС у Черкаській області роз'яснила, що потрібно робити неприбутковим організаціям у зв'язку з дією нового Реєстру. Так, неприбуткові організації, які були включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій:

1) до 13 серпня 2015 року (тобто до набрання чинності Законом №652) і установчі документи яких не відповідають п. 133.4 ПКУ, повинні:

привести свої документи у відповідність до вимог п. 133.4 ПКУ;

подати до ДПІ за місцем обліку завірені копії установчих документів та реєстраційну заяву за формою №1-РН з позначкою «зміни»;

2) до 13 серпня 2015 року і установчі документи яких відповідають п. 133.4 ПКУ, повинні подати до ДПІ за місцем обліку завірені копії установчих документів та заяву за ф. №1-РН з позначкою «зміни»;

3) після 13 серпня 2015 року повинні підтвердити свою відповідність вимогам п. 133.4 ПКУ, подати до ДПІ за місцем обліку завірені копії установчих документів та заяву за ф. №1-РН з позначкою «зміни».

При цьому у всіх цих випадках житлово-будівельні кооперативи повинні також надати і завірені копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом.

Неприбутковим організаціям, які діють на підставі установчих документів організації вищого рівня відповідно до закону, необхідно:

повідомити ДФС щодо її належності до структури відповідної організації вищого рівня;

подати до ДПІ за місцем обліку копії документів, що підтверджують таку належність (підпорядкованість), і заяву за ф. №1-РН з позначкою «зміни».

Первинні організації політичних партій та професійних спілок у реєстраційній заяві обов'язково заповнюють п. 1.1 і вказують код згідно з ЄДРПОУ організації вищого рівня. Первинні організації, установчі документи організацій вищого рівня яких оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону про держреєстрацію обов'язково зазначають це у реєстраційній заяві знаком «х» або «+».

До нового Реєстру неприбуткових установ та організацій підлягають включенню неприбуткові організації, що відповідають вищезазначеним вимогам, встановленим п. 133.4 ПКУ, та мають статус юрособи. І як ми наголошували спочатку відповіді, неприбуткові організації, які не приведуть у відповідність документи вимогам п. 133.4 ПКУ, залишаються в Реєстрі до кінця 2016 року, а з 1 січня 2017 року будуть виключені з Реєстру.

Щоправда, завдяки змінам, внесеним Законом №1667, тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених пп. 133.4.1 ПКУ. Про це ми зауважували тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»