• Посилання скопійовано

Зміна керівника ТОВ відбувається в порядку, встановленому статутом

Засновник підприємства (директор і єдиний працівник) вирішив стати лише засновником, а директора взяти нового. Чи складати протокол зборів засновників? Якщо так, то що в ньому має бути, якщо на підприємстві 1 особа? Яка процедура звільнення старого директора і прийняття нового? Якого змісту мають бути накази?

Відповідно до ст. 62 Закону України від 19.09.91 р. №1576-XII “Про господарські товариства” у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор).

Дирекція (директор) підзвітна загальним зборам учасників і організовує виконання їх рішень. Дирекція (директор) діє від імені товариства в межах, встановлених зазначеним Законом та установчими документами.

 

Таким чином, директор призначається та звільняється рішенням загальних зборів ТОВ, ПП тощо або рішенням власника (якщо засновником юрособи є одна особа) в порядку, встановленому статутом (установчими документами) підприємства.

 

Документ, що складається загальними зборами чи засновником одноособово також визначається у статуті (в установчих документах) підприємства.

Таким чином, оскільки, за умовами запитання, засновник володіє підприємством односовобо, то він самостійно приймає рішення рішення про звільнення себе з посади директора та призначення іншої особи на цю посаду. Як показує практика, засновники надаються перевагу або протоколу, або рішенню власника.

 

У такому протоколі (рішенні) власника підприємства слід вказати про те, що засновник (ПІБ), який володіє 100 відсотками голосів у статутному капіталі підприємства приймає рішення щодо звільнення себе (ПІБ) з посади директора та призначає (обирає) іншу особу (ПІБ) на цю посаду з укладення контракту чи ні або за його заявою (як це передбачено для працівників згідно з ст. 24 Кодексу законів про працю).

Завантажити зразок Протоколу загальних зборів учасників (засновників) ТзОВ >>> 

Окрім цього, слід вернути увагу на те, що у рішенні засновника про заміну керівника можна вказати дату, з якої призначено нового керівника та відповідно дату звільнення попереднього. У такому разі повідомлення до органів ДФС про прийняття нового керівника слід подавати напередодні вказаної дати. Відповідна дата призначення (обрання) нового керівника буде вказана й в Єдиному державному реєстрі юросіб.

Завантажити зразок Рішення власника (учасника) ТзОВ щодо зміни керівника >>>

Водночас, можна не вказувати дату призначення нового керівника. Натомість послатись, наприклад, на таке прийняття на посаду після складення акту приймання-передачі первинних документів. В такому разі, дата вступу на посаду нового керівника визначатиметься датою прийняття працівника на роботу (зазначеної в наказі по підприємству) та буде залежати від приймання-передачі документів. Щодо Єдиного державного реєстру юросіб, то там буде занесена дата призначення нового керівника.

 

Державному реєстратору для заміни керівника слід подати наступні документи (ч. 4 ст. 17 Закону №755):

 

Щодо змісту наказів про прийняття на роботу і звільнення з роботи, то:

1) при звільненні попереднього керівника зміст наказу не відрізняється від звичайного: 

“На виконання рішення власника від ... №... особа (ПІБ) звільнена з посади керівника ТОВ “....”

Підпис попереднього керівника.

2) при прийнятті нового керівника, зазвичай вказують таке:

“Я, .... (ПІБ), згідно з рішенням власника ТОВ “....”, приступаю до виконання обов'язків директора ТОВ “... з “____”_______ 2016 року.”

Підпис нового керівника.

Читайте також: 

- Повідомлення про прийняття найманих працівників: порядок та штрафи

- Аналітика від Дт-Кт: повідомлення про прийняття на роботу

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»