• Посилання скопійовано

Зміна керівника ТОВ відбувається в порядку, встановленому статутом

Засновник підприємства (директор і єдиний працівник) вирішив стати лише засновником, а директора взяти нового. Чи складати протокол зборів засновників? Якщо так, то що в ньому має бути, якщо на підприємстві 1 особа? Яка процедура звільнення старого директора і прийняття нового? Якого змісту мають бути накази?

Відповідно до ст. 62 Закону України від 19.09.91 р. №1576-XII “Про господарські товариства” у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор).

Дирекція (директор) підзвітна загальним зборам учасників і організовує виконання їх рішень. Дирекція (директор) діє від імені товариства в межах, встановлених зазначеним Законом та установчими документами.

 

Таким чином, директор призначається та звільняється рішенням загальних зборів ТОВ, ПП тощо або рішенням власника (якщо засновником юрособи є одна особа) в порядку, встановленому статутом (установчими документами) підприємства.

 

Документ, що складається загальними зборами чи засновником одноособово також визначається у статуті (в установчих документах) підприємства.

Таким чином, оскільки, за умовами запитання, засновник володіє підприємством односовобо, то він самостійно приймає рішення рішення про звільнення себе з посади директора та призначення іншої особи на цю посаду. Як показує практика, засновники надаються перевагу або протоколу, або рішенню власника.

 

У такому протоколі (рішенні) власника підприємства слід вказати про те, що засновник (ПІБ), який володіє 100 відсотками голосів у статутному капіталі підприємства приймає рішення щодо звільнення себе (ПІБ) з посади директора та призначає (обирає) іншу особу (ПІБ) на цю посаду з укладення контракту чи ні або за його заявою (як це передбачено для працівників згідно з ст. 24 Кодексу законів про працю).

Завантажити зразок Протоколу загальних зборів учасників (засновників) ТзОВ >>> 

Окрім цього, слід вернути увагу на те, що у рішенні засновника про заміну керівника можна вказати дату, з якої призначено нового керівника та відповідно дату звільнення попереднього. У такому разі повідомлення до органів ДФС про прийняття нового керівника слід подавати напередодні вказаної дати. Відповідна дата призначення (обрання) нового керівника буде вказана й в Єдиному державному реєстрі юросіб.

Завантажити зразок Рішення власника (учасника) ТзОВ щодо зміни керівника >>>

Водночас, можна не вказувати дату призначення нового керівника. Натомість послатись, наприклад, на таке прийняття на посаду після складення акту приймання-передачі первинних документів. В такому разі, дата вступу на посаду нового керівника визначатиметься датою прийняття працівника на роботу (зазначеної в наказі по підприємству) та буде залежати від приймання-передачі документів. Щодо Єдиного державного реєстру юросіб, то там буде занесена дата призначення нового керівника.

 

Державному реєстратору для заміни керівника слід подати наступні документи (ч. 4 ст. 17 Закону № 755):

 

Щодо змісту наказів про прийняття на роботу і звільнення з роботи, то:

1) при звільненні попереднього керівника зміст наказу не відрізняється від звичайного: 

“На виконання рішення власника від ... № ... особа (ПІБ) звільнена з посади керівника ТОВ “....”

Підпис попереднього керівника.

2) при прийнятті нового керівника, зазвичай вказують таке:

“Я, .... (ПІБ), згідно з рішенням власника ТОВ “....”, приступаю до виконання обов'язків директора ТОВ “... з “____”_______ 2016 року.”

Підпис нового керівника.

Читайте також: 

- Повідомлення про прийняття найманих працівників: порядок та штрафи

- Аналітика від Дт-Кт: повідомлення про прийняття на роботу

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.20244
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202427
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128