• Посилання скопійовано

Органи місцевого самоврядування можуть надавати дотації на покриття збитків комунальних підприємств

Орган місцевого самоврядування надає кошти комунальному підприємству для збільшення статутного фонду, які воно направляє на сплату поточних зобов'язань. Яка відповідальність передбачена у цьому випадку? Чи можливо отримати кошти (дотацію) від органу місцевого самоврядування на погашення поточних зобов'язань?

Відповідно до ст. 28 (пп. 4 п. “а”) Закону України від “Про місцеве самоврядування” (далі - Закон) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження в частині  здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. 

Відтак, органи місцевого самоврядування на своїх засіданнях мають право прийняти рішення щодо використання коштів, передбачених в міському бюджеті на надання фінансової підтримки комунальному підприємству з метою надання фінансової підтримки (дотації на покриття збитків від господарської діяльності).

Такі дотації мають бути використані виключно на цілі їх надання, зокрема, на покриття збитків від госпдіяльності, сплати поточних господарських зобовязань, на інші цілі, встановлені рішенням органу місцевого самоврядування).

При цьому, сума фінансової підтримки (дотації на покриття збитків) не може перевищувати суми збитків від результатів фінансово-господарської діяльності підприємства згідно з ф. №2 «Звіт про фінансові результати за звітний період» без врахування суми фінансової підтримки (дотації на покриття збитків). Про це також вказується у рішенні органу місцевого самоврядування, яким надаються такі дотації.

Щодо внеску до статутного капіталу комунального підприємства, то такі кошти мають бути використані на цілі, передбачені статутом. 

Відповідальність за використання коштів, які використані на інші, ніж статутні цілі, передбачаються статутами комунальних підприємств або рішеннями їх засновників — програмою, прийнятою органами місцевого самоврядування про збільшення статутного капіталу комунального підприємства.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202554
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025147
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025461
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520