• Посилання скопійовано

На запит про проведення зустрічної звірки слід надавати весь перелік запитуваних документів

Які документи потрібно надавати податківцям у разі проведення зустрічної звірки? Чи потрібно надавати всі перелічені документи, які перелічені у запиті податківців?

Відзначимо, що за текстом наведеного у запитані запиту, орган ДФС просить надати інформацію  у зв’язку із виявленням за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, фактів сумнівності у факті здійснення операцій. 

Перелік такої податкової інформації та порядок її отримання органами ДФС наведений у ст. 72, 73 ПКУ.

Підставою для поставлення вимоги у письмовому запиті про надання всієї наведеної інформації платником податків (перелік первинних та інших господарських документів) є приписи пп. 20.1.2, п. 73.3 та 73.5 ПКУ.

Загалом, посилання на пп. 73.3 та 73.5 ПКУ цілком достатньо для отримання первинних документів за запитуваним переліком з метою проведення зустрічної звірки.

Відповідно до п. 73.5 ПКУ зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків, у тому числі між платником податку та неприбутковими організаціями, визначеними п. 133.4 ПКУ. 

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному КМУ. 

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін. 

Водночас, при наданні всіх документів за запитуваним переліком, слід враховувати, що податкові органи можуть написати у довідці як про підтвердження господарських відносин, так і дати цілком негативну відповідь. 

Тому, у разі прийняття рішення про надання документів, слід надавати весь перелік документів, а також ті, які хоча й не зазначені у самому запиті, проте можуть свідчити про реальність виконання господарських операцій та свідчити на користь платника податків. 

Адже, ця довідка, якщо у ній буде сказано про підтвердження господарських відносин, стане у пригоді як у разі податкової перевірки за відповідний період, так і у разі спору в суді  при перевірках ваших контрагентів (по ланцюгу постачання). 

Платники податків зобов'язані подавати інформацію, визначену у податковому запиті, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (абз. 16 п. 73.3 ПКУ).

Інакше, податкові органи можуть надати довідку про непідтвердження господарських операцій та/або мають право звернутись до підприємства з іншим запитом з інших підстав (пп. 78.1.1, 78.1.4 ПКУ) та провести позапланову перевірку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202419
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202439
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202435
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202437
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133