• Посилання скопійовано

Продаж 100% частки у статутному капіталі юрособи: особливості обліку

Фізособа продала свою частку ТзОВ фізособі, що є директором ТзОВ. Продаж відбувся у листопаді 2015 р. на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу, за яким покупець має сплатити суму до 31.12.17 р. Як відобразити в обліку юрособи операцію купівлі-продажу? Чи треба відображати у звітності ТзОВ (ф. №1-ДФ) дані продавця і суму коштів?

ЗапитанняФізособа, яка володіла 100% частки у статутному капіталі юрособи-резидента (ТзОВ), продала свою частку фізособі, яка була і залишилася після продажу частки директором ТзОВ. Продаж відбувся у листопаді 2015 р. на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу, за яким покупець має сплатити продавцю суму до 31.12.17 р. Право власності покупця за договором виникає з моменту підписання і нотаріального посвідчення договору, що вже фактично відбулося. Держреєстрацію змін до установчих документів проведено. Як відобразити в обліку юрособи операцію купівлі-продажу частки в Статутному капіталі і чи треба відображати у звітності ТзОВ (ф. №1ДФ) дані продавця і суму коштів, за яку він продав свою частку?

Відповідь: В бухобліку підприємства зміна учасників відображається тільки в розрізі аналітичних рахунків. Наприклад, якщо попередній учасник помічений літерою А, а наступний – літерою Б, то єдиним проведенням, що буде свідчити про заміну учасників суб’кта господарювання буде Дт 40/А Кт 40/Б. 

Для підприємства все інше залишається незмінним (звичайно, якщо новий засновник не планує збільшувати статутний капітал підприємства).

Розрахунки між учасниками не мають жодного відношення до самого підприємства. В ф. №1ДФ такі виплати а розрахунки не відображаються, адже в ф. №1ДФ показуються суми, які сплачує саме підприємство від власного імені (наприклад, якби учасник забирав частину нерозподіленого прибутку підприємства), а в даному разі мають місце розрахунки між старим та новим учасниками, до яких підприємство не має жодного відношення і в податковому обліку та звітності жодним чином не відображає.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловська Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»