• Посилання скопійовано

Продаж 100% частки у статутному капіталі юрособи: особливості обліку

Фізособа продала свою частку ТзОВ фізособі, що є директором ТзОВ. Продаж відбувся у листопаді 2015 р. на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу, за яким покупець має сплатити суму до 31.12.17 р. Як відобразити в обліку юрособи операцію купівлі-продажу? Чи треба відображати у звітності ТзОВ (ф. №1-ДФ) дані продавця і суму коштів?

ЗапитанняФізособа, яка володіла 100% частки у статутному капіталі юрособи-резидента (ТзОВ), продала свою частку фізособі, яка була і залишилася після продажу частки директором ТзОВ. Продаж відбувся у листопаді 2015 р. на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу, за яким покупець має сплатити продавцю суму до 31.12.17 р. Право власності покупця за договором виникає з моменту підписання і нотаріального посвідчення договору, що вже фактично відбулося. Держреєстрацію змін до установчих документів проведено. Як відобразити в обліку юрособи операцію купівлі-продажу частки в Статутному капіталі і чи треба відображати у звітності ТзОВ (ф. №1ДФ) дані продавця і суму коштів, за яку він продав свою частку?

Відповідь: В бухобліку підприємства зміна учасників відображається тільки в розрізі аналітичних рахунків. Наприклад, якщо попередній учасник помічений літерою А, а наступний – літерою Б, то єдиним проведенням, що буде свідчити про заміну учасників суб’кта господарювання буде Дт 40/А Кт 40/Б. 

Для підприємства все інше залишається незмінним (звичайно, якщо новий засновник не планує збільшувати статутний капітал підприємства).

Розрахунки між учасниками не мають жодного відношення до самого підприємства. В ф. №1ДФ такі виплати а розрахунки не відображаються, адже в ф. №1ДФ показуються суми, які сплачує саме підприємство від власного імені (наприклад, якби учасник забирав частину нерозподіленого прибутку підприємства), а в даному разі мають місце розрахунки між старим та новим учасниками, до яких підприємство не має жодного відношення і в податковому обліку та звітності жодним чином не відображає.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202512
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202557
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025152
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025467
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202593