• Посилання скопійовано

Довіреність на отримання ТМЦ: чи можна виписувати на директора?

Чи можна виписувати довіреність на отримання ТМЦ від постачальника на директора підприємства?

Нагадаємо, що з 01.01.2015 р. наказ Мінфіну від 16.05.96 року N 99 "Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей" скасований (наказ Мінфіну від 30.09.2014 р №987).

На сьогодні, відповідно до п. 2.5 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затв. Наказом Мінфіну від 24.05.1995 р. 88) повноваження на здійснення господарської операції особи, яка в інтересах юридичної особи або фізичної особи - підприємця одержує основні засоби, запаси, нематеріальні активи, грошові документи, цінні папери та інші товарно-матеріальні цінності згідно з договором, підтверджуються відповідно до законодавства. Такі повноваження можуть бути підтверджені, зокрема, письмовим договором, довіреністю, актом органу юридичної особи тощо.

Щодо особи, яка може в інтересах юридичної особи одержувати ТМЦ, то такою особою може бути й керівник юрособи.

За приписами ст. 62 Закону України від 19.09.91 р №1576-XII "Про господарські товариства” дирекція (директор) діє від імені товариства в межах, встановлених даним Законом та установчими документами.

Генеральний директор має право без довіреності виконувати дії від імені товариства. Інші члени дирекції також можуть бути наділені цим правом.

Відповідні відомості про можливість керівника юридичної особи вчиняти правочини та інші дії від імені юридичної особи без довіреності містяться в ЄДР (Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, пошук на веб-сайті за посиланням>>>), що підтверджується випискою або витягом по підприємству, а також статутом.

Відтак, враховуючи вищенаведене, можна дійти висновку:

1. директор підприємства, який є його керівником, має право вчиняти правочини та інші дії від імені юрособи без довіреності,

2. відповідні повноваження керівника можна підтвердити випискою/витягом з ЄДР.

При цьому, на нашу думку, підтвердженням права отримання ТМЦ від постачальника та підпису про таке отримання в первинному документі (накладній, акті приймання-передачі тощо) є підписаний таким керівником договір або виписка/витяг з ЄДР.

Керівник як представник підприємства сам на себе не може виписувати довіреностей на будь-які дії від імені юрособи. Адже, за приписами ст. 246 Цивільного кодексу довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами (тобто у нашому випадку — це директор підприємства).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202423
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202420
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.20241 111