• Посилання скопійовано

Вартість на медичні послуги: методика розрахунку

Як підприємству правильно сформувати ціни на медичні послуги?

Запитання: Чи може підприємство на одну й ту саму послугу мати дві різні ціни: для інозенців одні ціни, а для українських пацієнтів інші (наприклад, вартість послуги в грн. 5000 грн по курсу 20 це буде 250 $,а для іноцемців виставляється вартість 300 $, а це вже 6000 грн). У підприємства є мультивалютний рахунок і може отримувати кошти у валюті. Чи є вартість послуги у кожному окремому випадку як договірна ціна між пацієнтом та клінікою? Ким і яким документов регулюються ціни?

Відповідь: Це питання досить специфічне і точно не належить до питань бухгалтерського та податкового обліку, на які надаються відповіді нашою службою. Отже, з метою отримання чіткої відповіді на це питання, вам слід звернутися до більш компетентного органу. 

Наскільки ми розуміємо, наразі при формуванні ціни на медичні послуги медичні заклади користуються Єдиною уніфікованою методикою розрахунку вартості медичних послуг, розробленою Державною службою інтелектуальної власності України. Дана методика визначає механізм формування вартості медичних послуг, амбулаторно-поліклінічного та стаціонарного лікування державних, комунальних та інших закладів охорони здоров’я. 


За нею розрахунок вартості (тарифів) на медичні послуги проводиться за формулою:

Vm,n,i = Cm,n,i · (1 + R / 100),

де

Vm,n,i — вартість (тариф) i-ї медичної послуги (медичної допомоги) СПm,n;

Cm,n,I — собівартість i-ї медичної послуги (медичної допомоги) СПm,n;

R — рівень рентабельності у відсотках, який не може перевищувати граничного рівня рентабельності, установленого місцевим органом виконавчої влади.

Тобто, оскільки собівартість одних і тих самих послуг буде однаковою, то відрізнятися ціни на них можуть тільки за рахунок рентабельності, вищий рівень якої обмежують місцеві органи виконавчої влади. 

Якщо ж така рентабельність буде в межах такого обмеження (або щодо нерезидентів не встановлена), то, на нашу думку, медичний заклад може сформувати будь-яку ціну на власні платні послуги. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202554
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025149
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025461
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202592
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520