• Посилання скопійовано

Як оподатковується спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів)?

Підприємство - платник податку на прибуток отримало державну допомогу на утримання корів у 2023 р. Чи є сума цієї допомоги об'єктом оподаткування податком на прибуток?

Бюджетна дотація надається з метою підтримки рівня платоспроможного попиту українських споживачів продукції тваринництва та запобігання виникненню збитковості українських виробників такої продукції (ст. 15 Закону № 1877). 

Порядком № 918 визначено процедуру отримання коштів та не ідентифіковано напрямки використання. Ці кошти є компенсацією вже понесених витрат підприємством або витрат, що будуть понесені в межах господарської діяльності, зокрема, щодо утримання худоби. При ідентифікації витрат все залежить від дати отримання дотації та технологічного процесу. В підсумку таке фінансування має підтримати виробника.

Відповідно до п. 19 НС(П)БО 15 цільове фінансування для компенсації витрат (збитків), яких зазнало підприємство, та фінансування для надання підтримки підприємству без установлення умов його витрачання на виконання у майбутньому певних заходів визнаються дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.

Відображення в обліку буде наступним:

  • Д-т 31 К-т 48 – отримано спеціальну бюджетну дотацію за утримання худоби.
  • Д-т 48 К-т 718 – визнано доходи.

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму бюджетної дотації. Перехідними положеннями також не визначено, що така отримана бюджетна дотація звільняється від оподаткування податком на прибуток.

Тому в зазначеному випадку підприємство оподатковує отриману спеціальну бюджетну дотацію на загальних підставах. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи є ТОВ контролюючою особою КІК?
    ТОВ 1, платник податку на прибуток, має засновника - фізособу (97%). А ця фізособа є також засновником (51%) ТОВ 2 нерезидента. Хто буде контролюючою особою для ТОВ 2: ТОВ 1 чи фізособа?
    Сьогодні 12:224
  • Як оподатковується спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів)?
    Підприємство - платник податку на прибуток отримало державну допомогу на утримання корів у 2023 р. Чи є сума цієї допомоги об'єктом оподаткування податком на прибуток?
    12.02.202422
  • Зменшення стягнення на суму боргу за виконавчим листом
    Як правильно розрахувати виконавчий лист та чи потрібно на суму боргу зменшувати 20% нарахування, коли в працівника три суми: 1-потрібно утримати одноразово, а 2 та 3 - по 10% пропорційно?
    23.01.202461
  • Цільове використання земельної ділянки для релігійних потреб
    Релігійна організація має на праві постійного користування земельну ділянку комунальної власності з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування будівель релігійних організацій, - за яку подає декларацію з плати за землю, але внаслідок пільги не сплачує податок. 02.01.2024 р. отримали листа від ДПС надати підтвердження щодо цільового використання за період 2013 – 2023 рр. Які особливості надання такої відповіді?
    19.01.20242471
  • Продаж робіт з будівництва тимчасової споруди
    Генпідрядник, будівельна організація виконує для замовника – забудовника будівельні роботи з будівництва житлового кварталу, оформляючи роботи актами КБ-2в та довідкою КБ-3. Генпідрядник отримав від забудовника замовлення на будівництво та монтаж тимчасової споруди (відділу продажу), яку можна переносити між об’єктами. Як продавати цю споруду – як окремо споруду і окремо роботи з монтажу чи як виконані будівельно-монтажні роботи?
    16.01.202435