• Посилання скопійовано

Продаж робіт з будівництва тимчасової споруди

Генпідрядник, будівельна організація виконує для замовника – забудовника будівельні роботи з будівництва житлового кварталу, оформляючи роботи актами КБ-2в та довідкою КБ-3. Генпідрядник отримав від забудовника замовлення на будівництво та монтаж тимчасової споруди (відділу продажу), яку можна переносити між об’єктами. Як продавати цю споруду – як окремо споруду і окремо роботи з монтажу чи як виконані будівельно-монтажні роботи?

На наш погляд, можливі обидва варіанти з будівництва і передачі тимчасової споруди:

  • за договором постачання генпідрядник продає, а замовник отримує тимчасову споруду, ціна якої визначається договором, плюс за окремим договором з монтажу чи за первісним договором постачання генпідрядник здійснює монтаж тимчасової споруди;
  • за договором будівельного підряду генпідрядник виконує комплекс будівельно-монтажних робіт, в рамках якого здійснюється будівництво і монтаж тимчасової споруди. За таким договором передаються виконані будівельно-монтажні роботи. Окремо тимчасова споруда за накладною не передається.

Який з цих двох варіантів обрати, сторони вирішують самостійно. 

Тобто, це питання вирішується виключно договором між сторонами.

На наш погляд, для будівельного підприємства доречніше обирати другий варіант – виконання будівельно-монтажних робіт. Такі роботи, як зазначено у запитанні, оформляються актом КБ-2в і довідкою КБ-3. Окремо накладна на передачу тимчасової споруди не складається.

Перший варіант характерний для виробничих підприємств, вид господарської діяльності яких – виробництво модульних будинків. Такі будинки виробляються у власних виробничих цехах. Код КВЕД для такої діяльності – 25.11 «Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202418
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202437
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202433
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202435
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133