• Посилання скопійовано

Утилізація одноразової тари з-під засобів захисту рослин

У ФГ накопичилася тара (каністри, біг-беги) з-під ЗЗР. Фірма, яка має ліцензію на утилізацію, пропонує купити тару або безкоштовно передати їм. Як оприбуткувати тару на баланс та виділити її вартість, якщо вона йшла у загальній вартості ЗЗР? Чи потрібно реєструвати ПН при продажу чи безкоштовній передачі, відкривати КВЕД і який, якщо це буде продаж?

У ФГ виникають питання, що робити з використаними каністрами з-під засобів захисту рослин та поліпропіленовими мішками з-під мінеральних добрив та іншою тарою, яка надходить разом з товарами. Про це далі.

Зазначимо, що така тара є одноразовою та повторно використовувати її не можна. Крім того, вона є небезпечними відходами, відповідно до ст. 1 Закону про відходи.

Про особливий контроль за дотриманням вимог екологічної безпеки при транспортуванні, зберіганні, використанні, знешкодженні та захороненні хімічних засобів захисту рослин, мінеральних добрив, токсичних речовин і відходів вказано в п. «и» ч. 1 ст. 23-2 Закону про відходи.

Так, поводження з небезпечними відходами потребує від суб'єкта господарювання отримання відповідної ліцензії, що передбачено в ч. 3 ст. 34 Закону про відходи. Або передати тару з-під ЗЗР та мінеральних добрив протягом року з дня утворення таких небезпечних відходів спеціальному підприємству, яке займається утилізацією подібних відходів та має відповідну ліцензію.

Зауважимо. Для утилізації тари з-під ЗЗР та мінеральних добрив потрібно укладати угоду про утилізацію тари з-під ЗЗР та мінеральних добрив лише з ліцензованими підприємствами, які мають право здійснювати утилізацію таких відходів.

При цьому здійснювати перевезення такої тари від місця зберігання до місця утилізації повинно тільки спеціалізоване підприємство з ліцензію. Так, згідно з ч. 6 та 7 ст. 34 Закону про відходи перевезення небезпечних відходів дозволяється лише за наявності їх паспорта та ліцензії на поводження з ними і в порядку, визначеному законодавством про перевезення небезпечних вантажів. Перевезення небезпечних відходів здійснюється за умови обов'язкового страхування цивільної відповідальності перевізника за збитки, які можуть бути завдані ним під час перевезення, відповідно до закону.

Щодо обліку. Оскільки, тара з-під ЗЗР та мінеральних добрив (каністри, біг-беги тощо) є одноразовою тарою, яка надходить разом з товаром та поверненню не підлягає, тож її відразу включають до складу первісної вартості таких товарів. Тому окремо на рахунках бухгалтерського обліку її не відображають. 

Для обліку ФГ, у яких утворюються відходи та використовуються пакувальні матеріали повинні вести первинний облік таких відходів (каністри, біг-беги) за типовою формою №1-ВТ «Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари», затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природнього середовища України від 07.07.2008 р. №342.

Щодо продажу тари на утилізацію зазначимо, що утилізація одноразової тари – це не продаж, оскільки така тара не є відходами вторинної сировини. В даному випадку, ФГ має оплатити постуги утилізації спеціальному підприємству на підставі виставленого ними рахунку або згідно з договором. Або, за домовленістю та умовами договору, передати таку тару на безкоштовну утилізацію. Відповідно, й оформлювати ПН та реєструвати їх в ЄРПН не потрібно.

Щодо документального оформлення передачі тари на утилізацію. Для початку потрібно підписати договір з зазначенням зобов'язання щодо забезпечення утилізації відходів. Незайвим буде взяти у спеціального підприємства копію ліцензії та витяг з реєстру, у якому буде зазначено спеціальний КВЕД на утилізацію небезпечних відходів. При передачі тари необхідно оформити акт приймання-передачі (або акт виконаних робіт). Також при передачі тари з-під ЗЗР на утилізацію можна надати копію форми №1-ВТ.

Для того, щоб ФГ мало змогу здати на утилізацію спеціальному підприємству тару з-під ЗЗР мати/відкривати ніякого КВЕДу не потрібно.

Особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення передбаченими ст. 42 Закону про відходи, перелік яких не є вичерпним. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025455
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520