• Посилання скопійовано

Придбання ТМЦ через інтернет за кордоном за допомогою корпоративної картки

Чи можна придбати ТМЦ за кордоном з сайту і розрахуватися корпоративною карткою? Які документи потрібні, щоб оформити авансовий звіт?

Із запитання розуміємо, що якщо працівник придбавав ТМЦ для підприємства через інтернет за кордоном за допомогою корпоративної картки, то скоріше за все він перебував у закордонному відрядженні. Розглянемо таке придбання детальніше. 

 

Чи можна придбати ТМЦ за кордоном з сайту і розрахуватися корпоративною карткою? 

Згідно з п. 32-1 Положення №2, суб'єкти господарювання – резиденти (юридичні особи та фізичні особи – підприємці) мають право здійснювати розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою, іншим документом, що застосовується в міжнародній практиці та може вважатися договором) з експорту (імпорту) товарів за допомогою електронного платіжного засобу, якщо операція за одним таким договором в один операційний день не перевищуватиме незначний розмір.

Незначний розмір валютної операції (далі - незначний розмір) - розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), який є меншим за розмір, передбачений ст. 20 Закону №361 (п. 2 Положення №2).

Величина незначного розміру, яка встановлена ст. 20 Закону №361, зараз становить  400 тисяч гривень на момент проведення фінансової операції.

Тобто працівник може придбавати для підприємства товари за кордоном (за допомогою Інтернету), якщо вартість придбаних ТМЦ за один раз не перевищуватиме 400 тис. грн. При цьому порушення порядку ЗЕД-розрахунків не буде.

 

Які документи потрібні, щоб оформити авансовий звіт?

Згідно з пп. «б» пп. 170.9.3 ПКУ держатель картки, перебуваючи у відрядженні, може використовувати її при здійсненні безготівкових розрахунків, зокрема для придбання ТМЦ для підприємства.

Тобто працівник, застосувавши платіжну картку для проведення розрахунків у безготівковій формі, має подати звіт (авансовий звіт) про використання виданих на відрядження коштів у строк, який не перевищує 10 банківських днів. У разі наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може продовжити цей строк до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами). До авансового звіту працівник має додати підтвердні документи (квитанцію, яка формується при сплаті коштів та/або копія банківської виписки з рахунку, на дату списання коштів з корпоративної картки).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202554
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025147
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025461
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520