• Посилання скопійовано

Канал в YouTube: ФО чи ФОП?

Фізособа веде канал в YouTube з розважальним контентом (пісні, пародії) та отримує за це кошти на свою приватну картку. Водночас час вона є ФОПом на III групi ЄП. Чи можна такі надходження відразу спрямувати на підприємницький рахунок? Які КВЕДи мають бути в такого ФОПа? Які підтверджувальні документи мають бути у ФОПа, що співпрацює з YouTube?

КВЕДи для блогера

Щоб блогеру зареєструватися ФОП потрібно вибрати певні КВЕДи та обрати 3 групу ЄП, це дасть можливість працювати з різними замовниками без обмежень.

Визначеного КВЕДу для блогерів не має, тому блогери можуть обрати, зокрема, наступні КВЕДи: 73.11 «Рекламні агенства», 70.21 «Діяльність у сфері зв'язків з громадськістю», 73.12 «Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації», 74.20 «Діяльність у сфері фотографії», 59.11 «Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм», 63.99 «Надання інших інформаційних послуг». Також не зайвим буде зареєструвати КВЕД 82.30 «Організування конгресів і торговельних виставок». Можуть бути і інші КВЕД, які більше підходять для конкретних умов роботи.

Оскільки блогер вже є ФОП на ЄП 3 групи, то йому потрібно додати нові КВЕДи, у яких виникла необхідність.

 

Спрямування доходу блогера на підприємницький рахунок

Без відповідного КВЕДу це робити не бажано, тому що разі отримання доходів за КВЕД, що не включені до реєстру платників єдиного податку, для ФОП настануть негативні наслідки – див. тут.

 

Документи у ФОПа на співпрацю з YouTube

Документом про співпрацю ФОП–блогера з YouTube є укладення договору: це може бути пряме партнерство, або через медіа-посередників.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202416
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202436
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202432
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202434
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133