Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Підтвердження оплати за готель через «Booking»

Працівник 21 листопада оплатив за готель через «Booking» корпоративною карткою підприємства. З 29.11 по 2.12.2021 перебував у відряджені за кордоном. 4 грудня оформив авансовий звіт і подав оригінал рахунку (без чеку про оплату) на проживання. Чи достатньо підтвердження оплати з картки (виписка банку) і оригіналу рахунку, якщо це відрядження за кордон?

Для підтвердження витрачання грошових коштів працівником за послуги, що придбавалися через Booking.com (іноземний інтернет-сайт) з оплатою їх за допомогою електронного платіжного засобу (у тому числі, і КПК), як пояснюють податківці у листі ДПС від 13.06.2018 р. №2584/6/99-99 можуть використовуватися:

1) виписка банку, що випустив платіжну карту, з якої списувалися грошові кошти в оплату таких послуг;

2) відповідний документ, рахунок, квитанція, товарний або касовий чек, квиток, талон тощо, отриманий від постачальника послуги.

Звертаємо увагу, що карткою можна розрахуватися за ЗЕД-договором у сумі, що не перевищує еквівалент 150000 грн (див. лист НБУ від 21.06.2019 р. №40-0006/32346).

Таким чином, документами, що підтверджують здійснення витрат і надання «Booking»-послуг можуть бути виписки банку з рахунку (як підтвердження факту бронювання номеру в готелі), в т.ч. оригінал рахунку на проживання (який і підтвердить сам факт проживання працівника у відрядженні (пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ)), рахунок на оплату комісії, роздрукований з Booking.com тощо.

Крім того, працівнику потрібно подати авансовий звіт з усіма документами, які підтверджують факт відрядження, в т.ч. ті, що підтверджують проведення платежу за бронювання готелю через на користь «Booking» з КПК. Тобто, достатньо одного авансового звіту складеного на одне відрядження.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Відрядження , Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі