• Посилання скопійовано

Чи є компенсація електроенергії її продажем?

Генпідрядник виконав будівельні роботи і здав їх замовнику. Але договір на постачання електроенергії на замовника ще не переоформлено. Діє поки що договір з генпідрядником, який сплачує за тарифом для промисловості. Чи може замовник компенсувати генпідряднику вартість використаної електроенергії?

Відповідно до ч. 3 ст. 843 ЦКУ ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу. Відповідно до ч. 1 ст. 843 ЦКУ у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.

З наведеного випливає, що, по-перше, ціна договору підряду має дві складові – відшкодування витрат і плату за роботу. 

По-друге, особливості визначення ціни роботи, яка включає в тому числі відшкодування понесених у зв’язку з виконанням підрядних робіт витрат, визначається договором підряду.

Тому про компенсацію (відшкодування) витрат на електроенергію має бути зазначено в договорі будівельного підряду. Якщо в укладеному договорі про це жодного слова, вважаємо, потрібно укласти додаткову угоду до первісного договору підряду, в якій доповнити норми такого договору відшкодуванням витрат на електроенергію.

На підставі такої норми договору генпідрядник буде вимагати у замовника відшкодування витрат на електроенергію. Яким чином документувати цю вимогу? Якщо сторони оформляють вартість виконаних робіт Актом форми № КБ-2в і Довідкою форми № КБ-3, то і вартість використаної електроенергії доречно оформляти цими самими документами. Фактично на вартість відшкодування електроенергії збільшується вартість виконаних робіт.

Варто сказати, що господарська операція відшкодування електроенергії з точки зору ПКУ буде постачанням послуг (див. пп. 14.1.185 ПКУ). А тому на вартість відшкодування нараховується ПДВ.

Чи не буде послуга компенсації електричної енергії вважатися продажем електроенергії з відповідними наслідками?

Ні, генпідрядник не продає електроенергію, а всього лише відшкодовує власні витрати на її використання, пов’язані з виконанням договору будівельного підряду. Чому підтвердженням і є договір підряду.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.20244
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128