• Посилання скопійовано

Додаткові гарантії для підприємців під час карантину

Які додаткові гарантії отримали ФОП під час карантину?

Зменшення ставки податку

Законом №540 надано право органам місцевого самоврядування у 2020 році приймати рішення про внесення змін до раніше прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів на 2020 рік щодо зменшення ставок єдиного податку. Про це ми писали тут.

Отже:

1. Місцеві ради встановлюють розмір ставки ЄП виключно для І та ІІ груп платників цього податку. Отже, тільки щодо них може бути зменшено розмір ставки ЄП у 2020 році. Зокрема, для ІІІ групи ставку податку (у відсотках) встановлює ПКУ, і її місцеві ради встановлювати за самостійним рішенням не можуть!

2. Місцевим радам надано право зменшувати такі ставки. Отже, вони у 2020 році можуть їх не переглядати. Вони можуть їх зменшити. Вони не можуть їх збільшити.

Де можна дізнатися про зменшення ставки ЄП? Звернувшись до місцевих рад за податковою адресою (тобто за місцем реєстрації). Тобто повинен бути офіційний документ — рішення, постанова, наказ тощо від місцевої ради.

Чи треба подавати заяву, щоб скористатися зменшеною ставкою? Податківці роз'яснюють, що ні. Нормами ПКУ не передбачено подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування фізособами-підприємцями — платниками єдиного податку першої та другої груп у разі зміни розміру фіксованої ставки єдиного податку, яка відбувається на підставі рішення сільської, селищної або міської ради.

Увага! Проте є 2 випадки, коли ФОПам І — ІІ груп, які не мають найманих працівників, дозволяється один місяць єдиний податок не платити, і ось при цьому треба подавати заяву до податкової. Але ці випадки не мають жодного відношення до рішень місцевої ради! Це випадки оформлення відпустки (про що ми писали тут) або лікарняного (про це тут).

 

Соціальна допомога

Крім цього, КМУ прийнято рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей. Відповідну постанову «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», розроблену Міністерством соціальної політики, прийнято на засіданні Уряду 22 квітня 2020 року.

За даними КМУ, цією постановою, зокрема, запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували ЄСВ, на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

Вона надаватиметься на кожну дитину до 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму:

  • для дітей віком до 6 років — 1 779 гривень;
  • для дітей віком від 6 до 10 років — 2 218 гривень.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025455
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520