• Посилання скопійовано

Оновлення фасаду адміністративного приміщення навісними алюмінієвими панелями: поточний ремонт чи поліпшення?

Плануємо оновити фасад адміністративного приміщення навісними алюмінієвими панелями. Вартість робіт становить 230 тис. грн. Як визначити проведені роботи: як поточний ремонт чи поліпшення приміщення?

У п. 3.7 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» капітальний ремонт визначено як сукупність робіт на об'єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання у несучі та огороджувальні системи при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення його експлуатаційних показників, а також благоустрій території.

За роз'ясненнями, наданими листом Мінжитлокомунгоспу від 11.03.2009 р. №8/7-2425, Примірний перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, розроблений на виконання положень Закону «Про житлово-комунальні послуги» (затверджений наказом Держжитлокомунгоспу від 10.08.2004 р. №150, може бути застосований для визначення робіт поточного чи капітального ремонту, зокрема, адміністративних будинків за відповідним рішенням головного розпорядника коштів (лист Мінрегіонбуду від 15.07.2009 р. №9/9-1056).

Відповідно до глави 2.3 Переліку №150 до капітального ремонту фасадів будівель, зокрема, належать:

  • відновлення зовнішньої штукатурки з подальшим фарбуванням фасадів будівель;
  • відновлення лицювальних плиток фасаду будівлі із заміною окремих плиток новими або обштукатурювання цих місць з подальшим фарбуванням під колір лицювальних плит;
  • заміна обличкування фасадів;
  • улаштування теплоізоляції фасадів.

Виходячи з викладеного, роботи з оновлення фасаду адміністративного приміщення навісними алюмінієвими панелями є капітальним ремонтом цього приміщення, тобто його поліпшенням.

У бухобліку первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта (п. 14 П(С)БО 7).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»