• Посилання скопійовано

Оновлення фасаду адміністративного приміщення навісними алюмінієвими панелями: поточний ремонт чи поліпшення?

Плануємо оновити фасад адміністративного приміщення навісними алюмінієвими панелями. Вартість робіт становить 230 тис. грн. Як визначити проведені роботи: як поточний ремонт чи поліпшення приміщення?

У п. 3.7 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» капітальний ремонт визначено як сукупність робіт на об'єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання у несучі та огороджувальні системи при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення його експлуатаційних показників, а також благоустрій території.

За роз'ясненнями, наданими листом Мінжитлокомунгоспу від 11.03.2009 р. №8/7-2425, Примірний перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, розроблений на виконання положень Закону «Про житлово-комунальні послуги» (затверджений наказом Держжитлокомунгоспу від 10.08.2004 р. №150, може бути застосований для визначення робіт поточного чи капітального ремонту, зокрема, адміністративних будинків за відповідним рішенням головного розпорядника коштів (лист Мінрегіонбуду від 15.07.2009 р. №9/9-1056).

Відповідно до глави 2.3 Переліку №150 до капітального ремонту фасадів будівель, зокрема, належать:

  • відновлення зовнішньої штукатурки з подальшим фарбуванням фасадів будівель;
  • відновлення лицювальних плиток фасаду будівлі із заміною окремих плиток новими або обштукатурювання цих місць з подальшим фарбуванням під колір лицювальних плит;
  • заміна обличкування фасадів;
  • улаштування теплоізоляції фасадів.

Виходячи з викладеного, роботи з оновлення фасаду адміністративного приміщення навісними алюмінієвими панелями є капітальним ремонтом цього приміщення, тобто його поліпшенням.

У бухобліку первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта (п. 14 П(С)БО 7).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»