У зв'язку з введенням у дію з 1 січня 2014 року ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», Мінрегіон визнав такими, що втратили чинність:
Відповідними наказами було затверджено, зокрема:
- форму №КБ-2в «Акт приймання виконаних будівельних робіт»;
- форму №КБ-3 «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати».
Вказаний стандарт є обов'язковим при визначенні вартості об'єктів, які споруджуються за державні кошти, кошти державних і комунальних підприємств, установ і організацій, а також кредитів, виданих під державні гарантії. Для інших СГ, що не використовують державні кошти, застосування цього стандарту обумовлюється договором. Але в додатках до стандарту є примірні форми №КБ-2в («Акт приймання виконаних будівельних робіт») та №КБ-3 («Довідка про вартість виконаних робіт і видатки»), на підставі яких виконавці будівельних робіт можуть визнавати доходи від реалізації таких робіт, а замовники (покупці) цих робіт, відповідно, підтверджувати та визнавати витрати.
Можливий і інший варіант. Підрядник має право скласти акт приймання виконаних робіт будь-якої форми, якщо вона влаштовує обидві сторони. Але такий акт повинен містити всі обов'язкові реквізити первинного документа, які вимагаються ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік. Акт передається на узгодження замовнику.
Отже, у даному випадку МШП можуть не включатися до акта за формою №КБ-2в. Підприємство-замовник може списати витрачені МШП внутрішнім актом на списання ТМЦ, тому що вони належать підприємству – замовнику і у власність підрядника не передавалися. Форма такого акта може бути довільною, головне, щоб були наявні всі реквізити, передбачені ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись