У частині 30 ст. 15 Закону №481 прописано: у випадку зміни відомостей, зазначених у виданій підприємству ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання протягом трьох робочих днів видасть вам ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін. Зазначимо, що в додатку до ліцензії вказують перелік РРО та інформацію про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які є у місці торгівлі.
На перший погляд, вам слід замінити ліцензію. Але давайте не поспішати з висновками.
Адже додатково таку ситуацію розтлумачили фахівці ДПАУ в листі від 11.11.2010 р. №6349/32-0415. У ньому, зокрема, вказано: «у випадку заміни або збільшення (зменшення) кількості електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) суб'єкту господарювання необхідно подати до органу ліцензування (регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в АР Крим, області, мм. Києві та Севастополі) заяву, довідку податкової служби про реєстрацію нових (або виключення діючих) електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) та додаток до діючої ліцензії, в який потрібно внести зміни».
Тож вам слід скласти та подати заяву про внесення змін та/або доповнень до виданих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями переліку електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій). Її форма міститься у додатку 2 до наказу №245-1. До заяви слід додати довідку податкової про реєстрацію нового РРО та зняття з обліку старого, а також долучити додаток до ліцензії, до якої ви вноситимете зміни. Новий додаток до ліцензії вам оформлять на окремому бланку (додаток 3 до наказу №245) з урахуванням усіх зазначених вами РРО.
---------1-----------
Наказ Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПАУ від 10.05.2011 р. №245 «Про затвердження форм заяв».
----------------------
На підставі поданих документів та підтвердження сплати плати за ліцензію за кожен додатково введений РРО орган ліцензування вносить зміни до додатка до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Зауважимо: на думку автора, у період переоформлення додатка до ліцензії краще не ризикувати та алкогольними напоями не торгувати, адже в абз. 6 ч. 2 ст. 17 Закону №481 передбачено санкцію за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через РРО або КОРО, не зазначені у ліцензії. За такий проступок до вас можуть застосувати санкцію в розмірі 200% вартості продукції, реалізованої через такий не зазначений у ліцензії РРО (КОРО), але не менше ніж 1000 грн. Рішення про застосування штрафів, передбачених частиною 2 цієї статті, приймають органи ДПС та/або орган, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Якщо ж ви не сплатите належну санкцію, то цілком можливо, що штраф з вас стягнуть на підставі рішення суду (ч. 4 і 5 ст. 17 Закону №481). Тому на період зміни додатка до ліцензії варто все ж таки не проводити розрахунки з продажу алкоголю як через старі, так і через нові РРО, але при цьому, на думку автора, можна провадити торгівлю через ті РРО, які вже зазначено в ліцензії та яких не торкнулися зміни.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити