• Посилання скопійовано

Методи розрахунку ліміту каси для структурних підрозділів

Чи можна на одному підприємстві для розрахунку ліміту каси одному структурному підрозділу розрахувати ліміт за надходженням готівки, а іншому - за вибуттям?

Відповідно до п. 50 Положення №148 підприємство зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси підприємства та його відокремлених підрозділів - на підставі Положення №148 та з урахуванням особливостей роботи підприємства.

Зверніть увагу: у розрахунку враховується строк здавання підприємством готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку. Це означає, що строк здавання готівкової виручки повинен бути визначений у договорі з банком.

Підприємства встановлюють ліміт каси на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи.

Установа, підприємство, небанківська фінансова установа затверджує внутрішніми документами установлений ліміт каси. Для відокремлених підрозділів ліміт каси установлюється і доводиться до їх відома відповідним внутрішнім документом підприємства, наприклад, наказом керівника. Це значить, що ліміт каси розраховується один раз в цілому щодо підприємства, на підставі загальних показників в цілому щодо підприємства. При цьому і обирається спосіб розрахунку ліміту: на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси. Далі цей ліміт можна розподілити між відокремленими підрозділами – у довільних пропорціях.

Зауважимо, що відокремлені підрозділи в розумінні Положення №148 -  це підрозділи, які виділені на окремий баланс та зареєстровані в ЄДРПОУ. До цієї думки підводить формулювання з визначення відокремлених підрозділів у п. 3 Положення № 148  – це "структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України".

Отже, якщо за умовами запитання йдеться не про відокремлені підрозділи, а про структурні, то для них у Положенні № 148 не передбачено ані окремого розхрахунку ліміту, ані доведення окремої суми ліміту в межах загальної суми, розрахованої щодо підприємства в цілому. Але не забороняється визначити ліміт каси в цілому щодо підприємства (за надходженням або за видачею коштів також в цілому), а потім внутрішнім документом розподілити цей ліміт між структурними підрозділами – на розсуд підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024387
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 409
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202497
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484