Згідно з ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Окрім цього такий суб’єкт господарювання повинен видати особі, яка отримує товар включаючи ті замовлення, оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів у обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
У свою чергу, розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів – ст. 2 Закону про РРО.
При цьому, місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо - ст. 2 Закону про РРО.
У своєму листі від 04.11.2016 р. №23689/6/99-99-14-05-01-15 податківці зазначали, що розрахунковий документ при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видається у випадку їх безпосереднього надання споживачеві, якщо ж доставка товару покупцю здійснюється сторонньою кур’єрською доставкою, то РРО можна не застосовувати. Про це ми детально писали тут>>
Отже, при продажу попередньо-оплаченого товару безпосередньо покупцю, суб’єкт господарювання повинен застосовувати РРО з відповідним роздрукуванням розрахункового документу за умови, що такий суб’єкт господарювання не звільнений від застосування РРО за ст. 9 Закону про РРО.
Ситуація змінюється, якщо оплата здійснюється через ПТКС, що належить банку. У листі ДФС від 31.10.2017 р. №2453/6/99-99-14-05-01-15/ІПК податківці зазначають, що якщо оплата за товар здійснюється покупцем через ПТКС, який належить банку та знаходиться у приміщенні банку, то фіскальний чек РРО продавцю такого товару видавати не обов’язково.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити