Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи можна відновити готівкові розрахунки підприємцю, який раніше перевищив ліміт доходу в 1 млн грн

Фізособа-підприємець (ІІ група ЄП) за 2016 р. перевищив дохід 1 млн грн по терміналах. У 2017 р. були лише безготівкові розрахунки. Сума за 2017 р. до 1 млн грн. Чи можна з 2018 року відновити готівкові розрахунки?

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фіз особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Таким чином, незважаючи на те, що в 2017 році відбувалися лише безготівкові розрахунки, у 2018 році необхідно при готівкових операціях застосовувати РРО, оскільки було перевищено ліміт в 1 млн грн у 2016 р.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі