• Посилання скопійовано

Торгівля новорічними ялинками з автомашини: чи звітувати?

Лісогосподарське держпідприємство продаватиме новорічні ялинки на ярмарку за готівку. Торгівля проводиться з автомашини. Є дозвіл міської ради. Дохід не перевищуватиме 200 тис. грн. На підприємстві є КОРО, отримана у 2008 р. та розрахункові книжки. Чи потрібно звітувати до ДФС? Чи може підприємство торгувати без використання розрахункових книжок, а після ярмарки здати виручку в банк?

Постановою №1336 встановлено, що якщо граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) підприємства не перевищує 500 тис. грн, то підприємство може не застосовувати РРО, а проводити розрахункові операції за допомогою РК та КОРО у випадку здійснення наступних видів діяльності:

  • роздрібна торгівля через засоби пересувної торговельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки, розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень;
  • роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контейнерного типу.

Отже, застосовувати РК та КОРО доведеться, адже звільнення надається лише на застосування РРО.

При реалізації товару продавець отримує готівку, яка має своєчасно (у день їх отримання) в повній сумі бути оприбуткована.

Терміни здачі підприємствами готівкової виручки (грошової готівки) для її зарахування на рахунки у банках визначаються підприємством і встановлюються за узгодженням з відповідним банком (у якому відкритий рахунок підприємства, на який зараховуються грошові кошти) згідно з вимогами, встановленими п. 5.1 Положення №637:

  • щодня (в день вступу готівкової виручки (готівки) в касу) - для підприємств, розташованих в населених пунктах, у яких є банки;
  • наступного дня за днем вступу готівкової виручки (грошової готівки) в касу - для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни), встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіком змінності, не дозволяє забезпечити здачу готівкової виручки (готівки) в день її вступу;
  • не рідше чим 1 раз в 5 робочих днів - для підприємств, розташованих в населених пунктах, у яких немає банків.

Якщо підприємства працюють у вихідні і святкові дні і не мають можливості через відсутність відповідної домовленості з банком на інкасацію здати отриману ними за ці дні готівкову виручку (грошову готівку), то вона повинна здаватися підприємствами у банк впродовж операційного часу наступного робочого дня банку і підприємства.

Госпсуб'єкти, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок (ЗВР-1).

Такий звіт подається не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    Сьогодні 11:04208
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705