Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Прибутковий касовий ордер: на яку суму проводити?

Підприємство має декілька структурних підрозділів, на яких здійснюється продаж через РРО. Виручка здається в банк. Ведеться Книга обліку розрахункових операцій та касова книга. На яку суму потрібно проводити прибутковий касовий ордер: на суму виторгу за день чи на суму грошей, що здаються в банк?

Відповідно до п. 4.2 Положення №637, якщо відокремлений підрозділ здійснює готівкові розрахунки із застосуванням РРО, веде книгу обліку розрахункових операцій та не використовує операції приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням ПКО, а також видачу готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, госппотреби, інші операції з оформленням ВКО та відомостями, то такий відокремлений підрозділ веде касову книгу.

Пунктом 2.6 Положення № 637 визначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. У листі від 29.05.2017 р. №389/Н/99-99-14-05-01-14/ІПК ДФС зазначає, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО.

В свою чергу, у листі від 29.05.2017 р. №389/Н/99-99-14-05-01-14/ІПК податківці зазначають, що якщо протягом дня, на господарському об’єкті була проведена інкасація, то через РРО проводиться операція «службова видача», вилучається готівка з касової скриньки РРО, з виписуванням прибуткового та видаткового касового ордера. З цього можна зробити висновок, що з ПКО складається лише на суму такої «службової видачі». 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка , КОРО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі