• Посилання скопійовано

Чи треба "єдиннику" застосовувати РРО, якщо розрахунки проводяться безготівково

Чи потрібно застосовувати з 1 січня 2017 р. РРО підприємцю-"єдиннику" ІІ групи, який займається ремонтом комп’ютерів і периферійного устаткування (95.11 вид діяльності) фізособам? Чи можна приймати готівку без РРО? Чи можна уникнути РРО, якщо кінцевий споживач послуги перераховує кошти на розрахунковий рахунок підприємця?

За нормою п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

Однак, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим, крім тих випадків, коли розрахунки здійснюються виключно у безготівковій формі.

Адже згідно з ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. №265/95 (далі – Закон про РРО) РРО застосовується для реєстрації розрахункових операцій, якими у свою чергу, є приймання  від  покупця  готівкових коштів,  платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації   товарів   (послуг). А відповідно до п. 12 ст. 9 Закону про РРО, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються, то РРО не застосовується.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

На підставі вищесказаного, регіональні податківці у Закарпатській області на своєму офіційному сайті роз’яснюють, що у платників єдиного податку, у яких за 9 місяців 2016 обсяг доходу понад 1 млн грн, при здійсненні своєї господарської діяльності зобов’язані з 1 січня 2017 року застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Таким чином, "єдинник" 2 групи може приймати готівку без застосування РРО протягом періоду, коли його оподатковуваний ЄП дохід у будь-якій формі згідно з ст. 292 ПКУ не перевищує 1 млн грн. РРО не потрібно використовувати, якщо розрахунку із клієнтами будуть здійснюватися виключно безготівково, тобто шляхом переказу коштів з одного розрахункового рахунку на інший:

  • або із самого початку (при підрахунку 1 млн грн);
  • або вже після перевищення обсягу доходу в 1 млн грн, який складався як з готівкових коштів, так і безготівкових. Щоправда, на практиці деякі податківці у такому разі все одно вимагають від ФОП придбати й зареєструвати РРО.

Тому фактично зміни щодо застосування РРО запроваджуються не з 1 січня 2017 року, а лише після того, як КМУ затвердить перелік технічно складних побутових товарів.

Перелік товарів, які підлягатимуть застосуванню РРО, має встановити Кабінет Міністрів до 31.03.2017 р.  Протягом цього періоду штрафні санкції застосовуватися не будуть. Про це ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248042
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202447
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 428
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024106
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488