• Посилання скопійовано

Чи треба "єдиннику" застосовувати РРО, якщо розрахунки проводяться безготівково

Чи потрібно застосовувати з 1 січня 2017 р. РРО підприємцю-"єдиннику" ІІ групи, який займається ремонтом комп’ютерів і периферійного устаткування (95.11 вид діяльності) фізособам? Чи можна приймати готівку без РРО? Чи можна уникнути РРО, якщо кінцевий споживач послуги перераховує кошти на розрахунковий рахунок підприємця?

За нормою п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

Однак, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим, крім тих випадків, коли розрахунки здійснюються виключно у безготівковій формі.

Адже згідно з ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. №265/95 (далі – Закон про РРО) РРО застосовується для реєстрації розрахункових операцій, якими у свою чергу, є приймання  від  покупця  готівкових коштів,  платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації   товарів   (послуг). А відповідно до п. 12 ст. 9 Закону про РРО, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються, то РРО не застосовується.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

На підставі вищесказаного, регіональні податківці у Закарпатській області на своєму офіційному сайті роз’яснюють, що у платників єдиного податку, у яких за 9 місяців 2016 обсяг доходу понад 1 млн грн, при здійсненні своєї господарської діяльності зобов’язані з 1 січня 2017 року застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Таким чином, "єдинник" 2 групи може приймати готівку без застосування РРО протягом періоду, коли його оподатковуваний ЄП дохід у будь-якій формі згідно з ст. 292 ПКУ не перевищує 1 млн грн. РРО не потрібно використовувати, якщо розрахунку із клієнтами будуть здійснюватися виключно безготівково, тобто шляхом переказу коштів з одного розрахункового рахунку на інший:

  • або із самого початку (при підрахунку 1 млн грн);
  • або вже після перевищення обсягу доходу в 1 млн грн, який складався як з готівкових коштів, так і безготівкових. Щоправда, на практиці деякі податківці у такому разі все одно вимагають від ФОП придбати й зареєструвати РРО.

Тому фактично зміни щодо застосування РРО запроваджуються не з 1 січня 2017 року, а лише після того, як КМУ затвердить перелік технічно складних побутових товарів.

Перелік товарів, які підлягатимуть застосуванню РРО, має встановити Кабінет Міністрів до 31.03.2017 р.  Протягом цього періоду штрафні санкції застосовуватися не будуть. Про це ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024374
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705