• Посилання скопійовано

Зняття коштів з корпоративної картки без чеку банкомату

Директор зняв кошти з корпоративного рахунку через банкомат. Чек банкомату відсутній. Кошти були оприбутковані у каси у день їх зняття. Чи потрібно директору скласти та подати авансовий звіт? Оскільки чеку немає, який документ підтверджує зняття готівки?

Корпоративна картка та відповідно й кошти, які знаходься на корпоративному рахунку, є власністю підприємства (Див.: Корпоративні платіжні картки: правила гри).

Якщо працівник, на ім’я якого відкрита корпоративна картка, зняв кошти з корпоративного рахунку без розпорядження роботодавця, то такі кошти вважаються отриманими під звіт, а отже, вимагають оформлення авансового звіту, як про їх використання, так і про повернення невикористаного залишку. Детальніше про це далі. 

 

Щодо авансового звіту

За п. 2.12 Положення №637 фізичні особи - довірені особи підприємств (юридичних осіб), які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу або особистого електронного платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки.

Тож, у випадку, коли працівник, в т.ч. й директор, зняв кошти з корпоративного рахунку, він автоматично становиться підзвітною особою за них.  Й тому має відзвітувати за них шляхом складання авансового звіту. Зверніть увагу: у реквізиті «Одержано (від кого, №та дата)» у випадку отримання коштів за допомогою корпоративної картки через банкомат, зазначаються номер чеку банкомату про зняття готівки (наприклад, «З корпоративного рахунка, чек №6017022 від 03.03.2014 р.»).

 

Щодо відсутності чеку із банкомату

Наразі в законодавстві немає норми, яка б передбачала штрафну санкцію за порушення пункту 2.12 Постанови №637. Хоча подекуди при перевірках податківці намагаються застосувати штраф у розмірі 25% від виданих готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів. Така норма є в абзаці 5 ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 року №436/95.

Замість того, щоб сперечатися із податківцями про те, що таке повне і неповне звітування про раніше видані кошти, радимо звернутися до підкатегорії 109.21 «ЗІР». У роз’ясненні, яке міститься на офіційному сайті центрального податкового органу міститься лояльне для роботодавців та працівників роз’яснення.

ДФСУ наголосило, що у разі неподання до звіту документів, які підтверджують одержання готівкових коштів з карткового рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо), бухгалтерія повинна прийняти такий звіт від довіреної особи. А при необхідності посадова особа (бухгалтер) може взяти виписку з банку про рух коштів на рахунку та, при цьому, зобов’язана вжити відповідні заходи щодо підтвердження факту одержання готівкових коштів з поточного рахунку підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024561
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705