• Посилання скопійовано

Відображення суми акцизного збору у Z-звіті є технічно можливим

Чи необхідно суб'єкту господарювання у Z-звіті окремо відображати суми акцизного збору (5%)?

Правовідносини у цій: сфері регулюються Податковим кодексом України, Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265).

Закон України №265 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.


Статтею 8 Закону №265 передбачено, що форма, зміст розрахункових документів, пов’язаних із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються органом Державної фіскальної служби (далі - ДФС).

Розділом 3 Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 №614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за №105/5296 (далі - Положення), встановлено вимоги до розрахункових документів, зокрема визначено обов’язкові реквізити.

Відповідно до пункту 2.3 Положення розрахункові документи, що друкуються РРО на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, визначену технічними вимогами до спеціалізованих РРО.

Відповідно до п. 14 постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року №199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» (далі - Постанова №199) чеки всіх звітів повинні містити такі загальні реквізити:

  • назву і адресу господарської одиниці;
  • індивідуальний номер платника, перед яким друкуються великі літери ”ПН”. У разі коли суб’єкт підприємницької діяльності не зареєстрований як платник податку на додану вартість (далі - ПДВ), замість індивідуального номера платника повинен бути надрукований ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (для юридичних осіб) або ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб (для фізичних осіб), а замість літер ”ПН” - літери ”ІД”;
  • фіскальний номер реєстратора, перед яким друкуються великі літери ”ФН”; заводський номер реєстратора; логотип виробника.

Крім того, згідно з п. 17 Постанови №199 чек 2-3віту - фіскальний звітний чек повинен додатково містити такі дані (всі підсумки та суми обчислюються за зміну):

  • підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожною ставкою ПДВ окремо;
  • літерні позначення та відповідні ставки ПДВ у відсотках, а також дати їх останнього занесення (якщо таке занесення проводилося у день друкування даного фіскального звітного чека); суми ПДВ за кожною ставкою;
  • підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), продаж яких не підлягає обкладенню ПДВ;
  • загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) з розбивкою за формами оплати;
  • підсумок розрахункових операцій та суми ПДВ відповідно до абзаців другого, четвертого, п’ятого, шостого цього пункту за сумами коштів, виданих покупцям (споживачам послуг), якщо такий підсумок не дорівнює нулю;
  • суми готівки за операціями ”службового внесення” та ”службової видачі”;
  • кількість касових чеків (квитанцій), виданих за зміну, окремо за реалізованими товарами (наданими послугами) та виданими коштами;
  • номер, дату і час друкування фіскального звітного чека;
  • повідомлення про обнуления регістрів денних підсумків оперативної пам’яті та дійсність фіскального звітного чека.

У разі призначення реєстратора для роботи з декількома валютами чек 2-звіту повинен додатково містити підсумки розрахункових операцій щодо кожної валюти окремо.

У зв’язку з внесенням з 1 січня 2015 року змін до законодавчих актів ДФС листом від 31.01.2015 №1848/6/99-99-22-07-03-15 направлено Асоціації «Українські електроніка, комп’ютери, касові апарати» роз’яснення щодо відображення у розрахункових документах РРО акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів для доведення до виробників РРО та центрів сервісного обслуговування.

Також листом ДФС від 18.03.2015 №9132/7/99-99-19-03-03-17 надано роз’яснення щодо практичного застосування положень Податкового кодексу України із запровадженням з 01.01.2015 сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Крім того, ДФС розроблено та направлено зацікавленим центральним органам виконавчої влади для погодження проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядок подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)». На сьогодні документ знаходиться на погодженні.

Водночас повідомляємо, що на сьогодні законодавством не передбачено штрафні санкції за не відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в розрахункових документах, зокрема тих, які друкуються РРО.

Таким чином, відображення суми акцизного збору у 2-звіті є технічно можливим.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 109.10).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДФС в Івано-Франківській області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024561
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705