З 23.07.2015 р. п. 296.10 ПКУ викладено у новій редакції (зміни внесено Законом України від 01.07.2015 р. №569-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій"):
"Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень..."
Відповідно до Закону про РРО при здійсненні готівкових розрахунків, а також розрахунків в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо через платіжні термінали) платники ЄП-юрособи зобов'язані використовувати РРО. Якщо платник ЄП буде отримувати оплату виключно безготівково, зокрема, шляхом внесення покупцями готівки на поточний рахунок через касу банку, то РРО застосовувати не потрібно, і штрафи за його відсутність застосовуватися не будуть.
Проте, ст. 9 Закону про РРО наводить перелік випадків, коли реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються. Зокрема, якщо суб'єкт господарювання, не є підприємством торгівлі та громадського харчування, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, підприємство може не застосовувати РРО.
Пунктом 1 ст. 17 Закону про РРО наводиться перелік порушень, при виявлені яких передбачено фінансові санкції у розмірі:
- вчинене вперше - 1 гривня;
- за кожне наступне вчинене порушення - 100 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Серед переліку таких порушень є встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи.