Запитання: Виробниче підприємство виготовляє та реалізує металопластикові вікна за індивідульним замовленням кінцевому споживачу. Крім того, реалізує підвіконня (підвіконня придбані у іншого постачальника, але розрізані під необхідний розмір безпосередньо на виробничому підприємстві) та надає послуги з монтажу цих вікон. Розрахунки за вікна, підвіконня та послуги з монтажу проводяться в бухгалтерії підприємства попередньою оплатою з оформленням прибуткового касового ордеру або через платіжний термінал. Після готовності замовлення виробниче підприємство здійснює доставку вікон, підвіконня до місця призначення покупця та проводить їх монтаж. Чи необхідно використовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків або з використанням платіжних карток в бухгалтерії виробничого підприємства?
Відповідь: Враховуючи умови запитання, підприємство здійснює реалізацію:
- продукції власного виробництва;
- супутніх товарів, які не є продукцією власного виробництва;
- послуг монтажу.
Відповідно до ст. 9 Закону про РРО, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки підприємствами (крім підприємств торгівлі та громадського харчування) не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та при умові проведення розрахунків у касі підприємтсва з оформленням прибуткових касових ордерів.
Надання послуг з 01.01.2015 року, не звільняє від застосвування РРО (у ст. 9 Закону про РРО було внесено зміни). Але, якщо підприємство, оформлювало розрахунки за надані послуги монтажу через касу з оформленням прибуткових ордерів, здійснення таких операцій до 01.07.2015 р. звільняється від застосвування санкцій. Таке тимчасове звільнння передбачено п.9 розділом ІІ Прикінцевих положень Закону про РРО.
На жаль, на операції з продажу супутньої продукції, тимчасове звільнення від санкцій не розповсюджується. Відповідно при здійсненні готівкових розрахунків (в т.ч. при проведені таких розрахунків через платіжний термінал при розрахунках платіжними картками) за реалізовану продукцію, яка не є власновиробленою, є вимога застосування РРО. Згідно пп.1 ст. 17 Закону про РРО, у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- вчинене вперше - 1 грн;
- вчинене вдруге - 100 % вартості проданих з порушеннями товарів (послуг);
- за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).
Якщо підприємство буде проводити розрахунки за супутні товари та послуги виключно у безготівковій формі, зокрема шляхом внесення покупцями готівки на поточний рахунок підприємця через касу банку, то РРО застосовувати не потрібно і штрафи за його відсутність не накладатимуться.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити